Електромобілі продовжують захоплювати український авторинок

21388

Поточний рік став переломним у процесі електромобілізації нашої держави. До того українці ставилися до новітніх технологій дуже стримано і навіть ціни на бензин були не здатні змусити відмовитися від традиційного палива на користь електрики.

Але воєнна паливна криза і пільги на розмитнення зуміли зробити це. За 9 місяців від початку року первинну українську реєстрацію отримали 8772 електрокари, що перевищило торішній показник на 49,8%. Складно сказати, чи вистачить новим власникам зарядних станцій, але проблем з деталями в них точно не буде — адже на Avto.pro вже давно можна знайти деталі для усіх популярних моделей.

Топ-5 лідерів електричних симпатій українців складають такі марки:

  1. Nissan – 19,9% усіх українських електрокарів;
  2. Volkswagen – 19,5%
  3. Tesla – 14%
  4. Renault – 7,1%
  5. Hyundai – 4,8%

Причому лідер рейтингу Nissan утримує своє місце другий рік поспіль, як і  Renault тримає 4 місце. А ось інші переможці передислокувалися: Volkswagen злетів на 2 місце з 4-го, Tesla поступилася Volkswagen`у, а Hyundai потрапив у п’ятірку з шостого місця.

Треба відзначити, що протягом усього 2022 року кількість нових авто з електричним приводом серед куплених стабільно зростає — зараз їх майже 16%. Оскільки у статистиці не беруть участі випадки перепродажів електрокарів у середині країни, можна стверджувати, що інші 84% вживаних авто — ввезені з-за кордону за пільговими умовами. Тобто ця ініціатива справді знайшла відклик у наших громадян.

Кількість реєстрацій зростає поступово і невпинно, тому не можна казати, що показники року — «середня температура у лікарні». Місяць від місяця українці реєструють все більшу кількість «електричок». У липні була взята «психологічно важлива» позначка у 1500 авто за місяць, а у вересні їх з’явилося вже 1537. Тому можна сподіватися, що тенденція «зелених авто» вже стабільна, і її зріст буде продовжений навіть після поточного рекордного року. Також є надії, що не змусить себе чекати і відповідний розвиток інфраструктури у містах. Адже якщо попит є, пропозиція обов’язкова.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини