Донька українського режисера побореться за розкішну корону “Міс Українська Канада”

1544

За тиждень, 15 липня в Канаді відбудеться грандіозний фінал конкурсу “Міс Українська Канада”.

Повідомляє Gazeta.ua

За розкішну корону побореться донька режисера Василя Медяного, вінничанка 22-річна Ірина Медяна, яка мешкає у Торонто.

Ірина Медяна побореться за ексклюзивну корону "Міс Українська Канада"


“Усе почалось ще торік у жовтні, коли побачила дівчину у вишиванці та вінку в оголошенні у Facebook. Українська спадщина завжди була чимось загадковим і дуже цікавим. Місія – не лише показати красу наших традицій, але й познайомити самих дівчат з різними костюмами, вишивками, обрядами історичних регіонів України, – говорить Ірина Медяна. – На той час в Канаді прожила всього декілька місяців, але моїм захопленням стало те, що українська культура тут розвивається та просувається набагато більше аніж в самій Україні! Ніколи не чула таку чисту красиву українську мову. Рідко зустрічала стільки людей в вишиванках, які захоплюються історією і знають усі пісні напам’ять та організовують хори”.

З більше ніж 100 конкурсанток з усієї Канади організаційний комітет обрав всього 15 фіналісток. На кастингу дивились таланти, цікавились знаннями про культурну спадщину.

“11 дівчат з Онтаріо – в тому числі і я. Ще 4 дівчини, які приїдуть перед конкурсом з інших провінцій. Дівчата мають корені з різних куточків України. Я гордо розказую про спадщину Поділля і з захопленням слухаю про Галичину, Полісся, Покуття, Буковину”, – каже дівчина.

У фіналі конкурсу дівчата покажуть неймовірні костюми від українського бренду “Орнамент”, які талановито поєднують модерн та історію вишивки. Вихід в вечірніх сукнях – від вінницького дизайнера Катерини Лукашик, яка готувала вбрання для дівчат з “Міс-Україна”.

“Ми презентуємо її вечірні сукні під музичний супровід від Злати Огнєвіч, яка спеціально для конкурсу прилетить в Канаду”, – додає Ірина.

Також представлять колекцію одягу від Роксолани Богуцької та від Najla Rahimi Haute Couture, які є відомими не тільки в Канаді, але у всьому світі.

“Наступний вихід – це презентація українських старовинних костюмів ХVIII-XIXст. Навіть будуть представлені декілька костюмів перших українських переселенців в Канаду, – говорить Ірина. – Кожна дівчина має свій регіон, який вона довго вивчала та писала есе про специфіку вишивки, орнаментів, візерунків, костюмів, традицій. Мій регіон-Черкащина. Дуже цікаво було дізнатися більше про наших сусідів. Костюми нам надала Устина Стефанчук, яка також допоможе підібрати потрібні аксесуари, взуття. Ми намагаємось створити повністю автентичний образ. Вінок з барвінку та троянд я створювала з дизайнером сама”.

Крім того кожна дівчина підготувала соціальний проект, який направлений на освіту. Проекти можуть бути націлені на українців в Канаді або на саму Україну.

“Я взяла під своє крило новоприбулих українців в Канаду, яким потрібна допомога не лише в “акліматизації”, але й з мовою, фінансовими питаннями, освітою, роботою, документами. Сама була на їх місці і знаю як важко, коли немає нікого, хто б допоміг словом чи порадою”, – пояснює Ірина Медяна.

Ірина Медяна здобула дві вищі економічні освіти у Києві та в Торонто. Отримала дві академічних стипендії в Торонто та отримувала Президентську стипендію в Україні. Зараз працює в канадській інвестиційній компанії.

Мріє вивчити Шевченкового Кобзаря напам’ять. Працювала над 10+ соціальними проектами. Інша ціль – робота в МВФ або Світовому Банку аби створити симбіоз знань в фінансах разом з соціальною допомогою.

Фото: Ірина Медяна

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини