Чи входять в пенсійний стаж декрет, навчання та армія: пояснення експерта

39301

До страхового стажу входить не тільки період трудової діяльності.

Після реформи терміни виходу українців на пенсію будуть залежати від накопиченого страхового стажу. Потрібно враховувати, що в нього входить не тільки період трудової діяльності.

Експерт зазначила, що з 1 січня 2004 р студенти перестали платити внески з ПФ, тому тим, хто здобував освіту в вищих і середньо-технічних навчальних закладах після цієї дати, роки навчання в стаж для пенсії не йдуть. У той же час до страхового стажу зарахують час навчання на денній формі по бюджетному замовлення до 1 січня 2004 року.

Для жінок, які перебували в декреті до 2004 року, цей період зарахується до стажу незалежно від того, працювала вона чи ні. З 2004 року декретну відпустку зараховується, якщо жінка отримувала соцдопомога.

До 2013 р в стаж не входили 2 місяці перед пологами і 2 місяці після них. З 2013 р цей період зараховується, оскільки з декретних почали відраховувати відсотки в ПФ. З 1 січня 2018 р жінкам буде зараховуватися це час до страхового стажу.

Також йде в стаж термінова служба в армії. Військові частини сплачують внески до ПФ за своїх солдатів з 2007 року. Але складність полягає в тому, що частини почали передавати в ПФ індивідуальні звіти по кожному військовослужбовцю тільки в 2016 році. Очікується, що військові частини протягом 5 років передадуть до Пенсійного фонду ці звіти, і котрі проходили військову службу українцям внесуть цей час з страхового стажу.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що українці можуть самостійно перевірити стаж і розмір пенсії. Пенсійний фонд представив сайт, який дозволяє українцям дізнатися свій робочий стаж і перевірити пенсійні нарахування.

Крім того, черговим сюрпризом для українських пенсіонерів від уряду, після проведення пенсійної реформи, стануть нові правила: зокрема, одночасно не можна буде отримувати пенсію і працювати.

Також нам стало відомо, що українці без достатнього страхового стажу отримуватимуть соціальну допомогу.

Джерело: Gazeta.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини