Чому Зевс – центральна фігура античної міфології

3275

Зевс – це найголовніший Бог у грецькій міфології. Це громовержець, повелитель блискавок. Це батько всіх Богів і всіх людей. Завдяки Зевсу світ став більш гармонійним і впорядкованим.

Він вніс закон і порядок. Зевс сидить на своєму троні та керує всіма людьми. Він захищає слабких і беззахисних. Зевс здатний передбачати майбутнє, він може насилати блискавки і карати людей.

Зевс в античній міфології

За історичними даними, у першій половині другого тисячоліття до нашої ери світом стало правити третє покоління Богів. Вони змогли повалити титанів. Найголовнішим Богом став Зевс. Він був сином титанів Кроноса і Реї. Коли провидиця передбачила Кроносу те, що його син забере в нього владу, Кронос став пожирати всіх дітей, яких народжувала його дружина. Рея ніяк не могла змиритися з цим, і вирішила обхитрити Кроноса. Коли вона була вагітна Зевсом, вона підсунула йому камінь, загорнутий у пелюшки, видавши його за немовля. Сама титаніда вирушила на острів Крит і оселилася в одній із печер. Тут вона народила майбутнього Бога.

Коли Кронос дізнався правду, він сильно розсердився і вирушив на пошуки дитини. Однак у нього нічого не вийшло – немовля врятували воїни. Вони стукали у свої щити, коли воно плакало.

Коли Зевс виріс і змужнів, він почав війну проти титанів. Зевс здобув перемогу. Кроноса відправили в Тартар – безодню, яка знаходиться під царством Аїда. Є інша версія – Зевс дав Кроносу спеціальний напій, від якого титан заснув. Після цього, Зевс оскопив батька. Потім Зевс подав Кроносу зілля, від якого Кронос виплюнув усіх проковтнутих ним дітей. Потім майбутній повелитель зробив своїх братів і сестер богами. Є також версія, що Зевс розпоров живіт Кроносу, звідки вийшли всі проковтнуті ним немовлята.

Між титанами і богами війна тривала довгі 10 років. На допомогу Зевсу були викликані одноокі циклопи. Тривалий час боги не могли перемогти титанів, оскільки сили у них були рівними. Тоді Зевс закликав сторуких велетнів. Вони присягнулися Зевсу у вірності й відправили титанів у Тартар. Богиня Землі Гея створила жахливе чудовисько Тифона, щоб перемогти Богів. Але і воно теж було знищено.

Після перемоги боги розділили владу над світом за допомогою жереба. Пойседон став правити морем, Аїд – підземним царством, а Зевс – небом.

Зевс був дуже закоханий. Є кілька версій про те, скільки в нього було дружин. За основною версією у Зевса було три офіційні шлюби і кілька коханок. Також у нього було дуже багато дітей. Першою дружиною Зевса була Метіда. Вона була титанідою. Метіда вирізнялася розумом. Саме вона приготувала зілля, від якого Кронос відригнув проковтнутих немовлят. Метіду Зевс поглинув, перетворивши на муху. Це він зробив, бо Гея йому передбачила, що він втратить владу через те, що його син, народжений Метідою, скине його з престолу. Другою дружиною Зевса була Феміда, яка народила ор від Зевса. Третьою дружиною стала його сестра Зевса Гера. Вона дуже ревнувала Зевса і насилала різні випробування його коханкам. Однак від цього вони ставали тільки сильнішими. Гера стала матір’ю Гефеста. Вона скинула його зі скелі, коли народила, бо він народився потворним. Але Гефесту вдалося вижити. У майбутньому він стане дуже вмілим ковалем.

Серед коханок Зевса можна виділити богиню Деметру, Лето, Іо та багато інших. Багато любовних стосунків у Зевса були пов’язані із земними жінками. Деякі з них народили справжніх героїв: Геракл, Прометей. Перед земними жінками Зевс міг постати в різних обличчях: тварина або явище природи.

Зевс у сучасній культурі

Ім’я Зевс використовується в різних сферах життя: музиці, кіно, відео, онлайн іграх. Найчастіше, ім’я Зевс використовується в ігровій тематиці. У багатьох іграх він є головним персонажем. Наприклад, відомою грою є Zeus: Master of OlympusOlympus. Це гра-симвлятор, яка присвячена будівництву міста. Вона була випущена у 2000 році. Основні завдання гравця: будівництво житлових приміщень, організація логістики товарів і послуг, налагодження логістики з іншими містами.

Дуже багато фільмів і серіалів присвячено давньогрецьким богам. Серед найбільш відомих фільмів можна виділити:

  • “Битва Титанів” (2010).
  • “Гнів Титанів” (2012).
  • “Дивовижні мандри Геракла” (1995).
  • “Персі Джексон і викрадач блискавок” (2010).

Криптотег Zeus

Cryptotag Zeus – це інноваційна розробка в криптоутворенні. Він виготовлений із куленепробивного титану. Його спеціально розробили для захисту seed-коду від найрізноманітніших пошкоджень. Користувач з легкістю може зберегти на ньому до 24 слів, а також захистити резервну копію приватних ключів гаманця.

Титанова пластина надає можливість збереження даних у найрізноманітніших ситуаціях: пожежа, повінь, падіння та інше. Цей унікальний пристрій активно використовується для активного обертання коштів у криптовалюті. Де використовують ім’я Зевса в сучасному світі – на сайті https://whoiszeus.com.ua/

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини