До цього періоду розпускалися бруньки на горобині і калині, яким приписували цілющі властивості.
У день 28 квітня вшановують апостолів Пуда, Трохима і Аристарха. Святий Пуд був відомий також як член Римського Сенату, пише Depo. Закарпаття. Він мав високий чин і міг приймати апостолів у своєму будинку. Також до нього часто приходили віруючі. Житло Пуда згодом було перетворено в храм, яким володів сам Петро, згідно з давнім переказом. Святий Пуд разом з Петром прийняв мученицьку смерть в Римі в часи правління імператора Нерона, котрий організовував численні гоніння на християн.
Зазвичай до 28 квітня зацвітали знахарі вирушали на пошуки горобини, калини, цілющих трав. Дуже часто готували настої, покликані полегшити зубний біль. Існував цікавий обряд. 28 квітня треба було підійти до горобини, погризти дерево і повторювати: “Горобина, горобина, полікуй мої зуби, а не вилікуєш – згризу тебе всю”. Також молилися святому Пантелеймону саме в цей момент. Після цього не можна було їсти ягід з заговореної горобини – це стосувалось тільки тієї людини, яка зверталася зі змовою.
28 квітня присвячували бджолі, оглядали пасіки. Перевіряли бджіл: чи здорові вони, і як пережили зиму. Про це бджолярі говорили: “На день святого Пуда виймай бджіл з-під спуда” . А люди погоджувалися: “У кого медок і маслечко — у того і свято”.
Не можна в цей день працювати допізна – сильне нещастя накликати можна.
Народні прикмети на 28 квітня
- Якщо видно в цей день розгалужені по колу хмари – наступні дні будуть ясними і сухими
- Якщо бджоли в цей день рано повернулися у вулик – прикмета до того, що найближчим часом настане відчутне потепління
- Вночі 28 квітня холодно, а вдень дуже жарко – незабаром встановиться гарна погода
- Граки грають – погода буде теплою і сонячною
- По ярах знову земля замерзла – врожай буде не дуже багатим
- Ясний день, а ввечері на небі хмари – незабаром погода зміниться, і, швидше за все, піде дощ
- Зоря 28 квітня червоного кольору – буде вітряна і дощова погода