Чоловік витратив на ремонт доріг 40 тис. грн з власної кишені – за це отримав штраф

3924

У Чернівцях співробітники поліції оштрафували українського кінорежисера Сергія Скобуна за самовільний ремонт доріг.

“Не вистачило терпіння їздити містом по цих дорогах з ямами і багнюкою, спостерігати за безладом на вулицях. Писав листи до міської ради, готував звернення з підписами містян з проханням відремонтувати дороги,- розповідає Gazeta.ua чернівецький режисер, автор стрічки “Легенда Карпат” Сергій Скобун. Потім створив і поширив у соціальній мережі відео. На ньому видно жахливий стан вулиці Університетської поблизу історичної пам’ятки Чернівців – центрального корпусу університету Юрія Федьковича. Окрім десятків тисяч переглядів ролику і багатьох коментарів жителів міста, реакції від влади не було”

Сергій Скобун з групою однодумців почав самостійно ремонтувати дороги. З власної кишені оплатив послуги приватної компанії, яка спеціалізується на дорожніх роботах. Кілька бригад почали курсувати по місту і “латати”дороги.

Ремонт доріг.
Ремонт доріг. Автор: molbuk.ua

Під час ремонту частини дороги на вулиці Івана Франка у центрі міста до працівників приїхала поліція. Плиткою закладали яму, якій більше півроку. Поліцейські повідомили, для виконання ремонту доріг на вулицях міста потрібне відповідне подання у міську раду. Оскільки люди працюють без необхідного документу, отримали штраф від поліції “за самоуправство”. Щодо режисера склали постанову про адміністративне правопорушення.

“Працюємо четвертий день. Тричі працівників прямо з місця ремонту забирали у поліцію. Один раз нас оштрафували на 510 гривень. Інший – на 680 гривень. Це не великі суми, але не приємно. До поліцейських питань не маю. Вони кажуть, що по-людськи нас розуміють, але є відповідна процедура, – каже активіст. – У мене питання до тих, хто створив і контролює цю систему. Ми закладали бруківку у місцях, де її не було по півроку. Це створює небезпеку для пішоходів і автомобілістів. Тиждень тому загинув мій родич. Він ось так об’їжджав оці дірки на дорогах, зіштовхнувся і загинув. Чому ті, хто руйнує, розкопує і залишає дороги у такому стані, не несуть ніякої відповідальності?”.

Кошти на оплату послуг компанії чоловік витрачає з власної кишені. Вже витратив 40 тисяч гривень.

“Практично по усіх Чернівцях погані дороги. Лише декілька у більш-менш придатному для нормальної їзди стані. Поки що провели поточний ремонт на п’яти вулицях: Університетській, Богдана Хмельницького, Івана Франка, Українській, Заньковецькій. На деяких з них місцями по кілька ям різних розмірів. Місцями є великі прольоти”.

Попри штрафи і поліцейські акти, відмовлятися від свого задуму Сергій Скобун не збирається.

“Майстри втомлюються “битися” з поліцією. Нас ганяють і заважають працювати. Поліцейські не кажуть, як нам правильно діяти у цій ситуації. Мовляв викликайте поліцію, складемо акти і все. Ми то акти напишемо, але це ж не допоможе дорозі. Я піддаю працівникам енергії. Наскільки нас вистачить – не знаю”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини