Червоному Хресту в Україні 100 років: історія найстарішої організації

1576

18 квітня вважається датою початку діяльності Червоного Хреста

Фото: РБК-Україна

У середу, 18 квітня, українці відзначають День заснування Товариства Червоного Хреста — найстарішої організації, яка уособлює милосердя, гуманізм, допомогу і підтримку.

Як відомо, 28 жовтня 1992 року президентом України був підписаний Указ про товариство Червоного Хреста України, згідно якого Товариство було визнане єдиним Національним Товариством Червоного Хреста, уповноваженим надавати підтримку органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері.

Історія українського Червоного Хреста налічує вже 100 років. 15-18 квітня 1918 року в військово-революційному Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України, а 18 квітня вважається датою початку діяльності Червоного Хреста.

Основними завданнями, які поклав на себе український Червоний Хрест в той важкий час, стали допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів та пунктів харчування для всіх нужденних.

У голодні 1921-1923 роки Червоний Хрест організував безкоштовні їдальні та роздачу селянам продовольчих пайків. Під час Великої Вітчизняної війни Товариство Червоного Хреста України підготувало і направило на фронт понад 100 тисяч медичних сестер, санінструкторів і сандружинниць.

Зараз Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і налічує понад 6,3 мільйона активістів і прихильників. У патронажній службі Товариства працюють 3200 висококваліфікованих сестер милосердя. Діяльність Товариства охоплює всю територію України, де реалізується понад 40 проектів і програм. Всі ці програми фінансуються за рахунок публічних пожертв та домовленостей про співпрацю.

Щорічно співробітники Червоного Хреста України обслуговують понад 350 тисяч самотніх літніх людей, майже 23 тисячі інвалідів війни і праці, понад 25 тисяч учасників Великої Вітчизняної війни, понад 8 тисяч інвалідів дитинства.

Автор матеріалу: Анна Зущик

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини