Благовіщення у 2018 році: якого числа та історія свята

4601

Якого числа Благовіщення в 2018 році? Чому Благовіщення вважається великим православним святом? Що можна і чого не можна робити в цей день? Читайте наш матеріал і ви отримаєте відповіді на всі ці запитання!

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За старим стилем свято випадає на 25 березня. Але зараз Благовіщення відзначається православними 7 квітня щороку, і 2018 рік – не виняток. Святкування не переноситься, навіть якщо на цей день випадає Великдень. Якщо ж в Благовіщення – 7 квітня – триває Великий піст, то його зазвичай послаблюють в цей день.

Якщо ви не знаєте, чому Благовіщення вважається великим православним святом, то ми коротко викладемо біблейський сюжет. У цей день Марії, яка тоді була звичайною невинною дівчиною, архангел Гавриїл повідомив Благодатну звістку. Вона дізналася, що стане матір’ю Сина Божого. Такий вибір Всевишнього в Біблії пояснюється тим, що Марія виховувалася в родині благочестивих галилеян, які довгий час не могли мати дітей. А коли Господь ощасливив їх дитиною, то вони поклялися, що віддадуть свою дочку йому на служіння з народження.

З самого раннього віку (з 3 років), Марія виховувалася в храмі. Коли вона досягла повноліття, то повинна була покинути його стіни. Але дівчина відмовилася йти і виходити заміж. Вона сказала священнослужителям, що віддана Господу і збирається бути незайманою, присвятивши своє життя йому. Тому служителі храму вирішили, що заручини з праведним старцем Йосипом стануть виходом із ситуації. Він оберігатиме і піклуватиметься про дівчину. Після цього вона переїхала в будинок Йосипа і присвячувала весь свій час молитвам, читанню священних писань і роботі.

В один зі звичаних днів до Марії з’явився архангел, повідомивши Благодатну звістку: «Радуйся, обрана! Господь з тобою; Ти благословенна між жінками». Дівчина не одразу зрозуміла, що значить таке звернення. Ангел пояснив, що їй випала честь зачати і виносити Сина Божого. Марія дивувалася, адже вона несе незайману обітницю. Архангел Гавриїл сказав їй: «Святий Дух зійде на Тебе, і сила Всевишнього осинить Тебе». Вважається, що саме в цей момент відбулося зачаття Христа. І рознеслася по світу Благодатна звістка!

Що не можна робити на Благовіщення:

  • Є така приказка в цей день: «Птах гнізда не в’є, дівка косу не плете». Вона пов’язана з тим, що в Благовіщення не можна працювати – робота буде недолугою і пустою. Можливо, ви чули легенду про зозулю? Вона пов’язана саме з Благовіщенням. Кажуть, що в цей день зозуля звила гніздо, не прислухавшись до веління не працювати. Тепер зозуля не вміє вити гнізда і їй доводиться підкидати свої яйця іншим птахам.
  • Як говорилося вище, в Благовіщення «… дівка косу не плете». Вважається, що крім заборони на будь-яку роботу в цей день, ця приказка пов’язана і з волоссям. Його не можна розчісувати, стригти і робити зачіски. Раніше за красою волосся дівчат женихи судили про їхнє здоров’я, а якщо в цей день розчісувалися, то волосся ставало сухим і починало випадати. Таким чином, якщо дівчина на Благовіщення робить із волоссям якісь процедури, то сама себе прирікає на нещасливе життя.
  • У той день, на який випадає Благовіщення, в жодному разі не можна займатися посівом і будь-якими роботами в саду та городі.
  • Кажуть, що в вечір Благовіщення не можна користуватися освітлювальними приладами в будинку. А також не варто запалювати свічки. Ця прикмета пов’язана з тим, що в цей день Ангели спускаються з небес і відвідують кожен будинок. Вони спостерігають за життям людей і приносять все те, чого бракує. А якщо користуватися освітленням, то можна не помітити світло від Ангела, який при цьому ще й не підійде благословити на щасливе життя.

Що можна і потрібно робити на Благовіщення:

  • Благовіщення – це свято, в яке необхідно насолоджуватися природою, творіннями Божими. Також потрібно в цей день мріяти і міркувати про своє місце і призначення в світі.
  • Наступного дня після Благовіщення обов’язково всім садівникам і городникам потрібно зайнятися посівними роботами. Є думка, що це принесе небувалий урожай.

Джерело: stb.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини