Без олів’є, без подарунків і з вертепом — як Тищенко, В’ятрович і Совсун святкуватимуть Новий рік і Різдво

962

2 січня депутати вийдуть на роботу. А новорічного, 31 грудня, ще працюватимуть у комітетах.

Напередодні свят Gazeta.ua розпитала у народних депутатів, куди поїдуть і як святкуватимуть прихід нового 2020 року та Різдво.

Спойлер — без “традиційних” страв і дехто навіть без подарунків.

“Дуже багато працюємо, тому буду зустрічати Новий рік з родиною, дружиною, сім’єю за святковим столом. Готуватиму заливне з пітушка і поросячі вушка. Цибулю треба підсмажити, перш ніж класти в бульйон.

Микола Тищенко в сесійній залі робить фото з коробкою цукерок

На Різдво робимо казкове свято для дітей, прикрашаємо ялинку, ховаємо подаруночки під подушку та під ялинку. Давиду, моєму найменшому сину, подобається під подушку.
Діти в Діда Мороза вірять. Я рос на Деде Морозе, но мы сейчас детям больше говорим о Святом Николае. С детства приучаем к нашим европейским ценностям. Уходим от постсоветского пространства”, — депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко.

“Очевидно, святкуватиму Новий рік у родинному колі. Можливо, запросимо найближчих друзів.

Володимир В’ятрович у кулуарах Верховної Ради

Подарунків ще не купували, поки що тільки відбулися подарунком на Миколая. Синочок, якому 3,5 роки, замовив електрогітару, аби грати рок. Миколайчик приніс, бо він був чемним рокером. Заслужив свою маленьку електрогітару.
Традиції дарувати подарунки на Новий рік у нашій родині не було, це все обмежувалося Миколаєм”, — нардеп від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович.

“Точно буду в Києві на Новий рік.

Треба трохи своїм здоров’ям зайнятися, кілька років тому мене отруїли.

Михайло Волинець посеред учасників акції перед будівлею парламенту 18 грудня, збоку прапор Незалежної профспілки гірників України

Піднесли стакан соку з отрутою. Лікувала та професорка, що і Ющенка. У поліклініці Адміністрації президента.

Які традиції святкування? Я все життя працював на шахті, відповідав за безпеку. І працював з найбільшими небезпеками у світі. На шахті й першого січня працюють, й на День Незалежності. Виробився характер працювати день і ніч, відповісти на всі телефони.
Коли був молодим, готували олів’є і оселедець під шубою. Тяжко було, 70-ті роки.

Пам’ятаю, виїжджав з шахти, стояв у такому підвальному приміщенні, щоб купити пакет м’яса. Це була кістка, чиста кістка, і на сухожиллі такий маленький шматочок м’яса висів”, — нардеп від “Батьківщини” Михайло Волинець.

“Є запрошення від подруги. Є одна безумна авантюра, яку пропонують друзі-ветерани. Але рішення фінального ще немає.

Обидва варіанти в Україні.

Святослав Юраш

Є бажання і потреба робити цей Новий рік з сім’єю, тому буде той варіант, який підтримає дружина. У нас два місяці, як народився син, тому на готування часу особливо немає. Допомагає теща і те, що ми живемо в чудовий час капіталізму. Можна за доступними цінами замовити страви з усього Києва”, — нардеп від “Слуги народу” Святослав Юраш.

“В первую очередь з родиною, а где будем отмечать — еще не думали. Мы традиционно не дарим подарки, это сувениры. Конфеты детям, игрушки. Елку уже поставили. Украсили с детьми вместе.

Наталія Королевська разом з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком у сесійній залі

На Святого Николая до двух ночи работали в аграрном комитете, а в 8 утра была уже встреча с руководством парламента. За эти 6 часов успели разложить детям конфеты под подушки”, — депутатка від “Опозиційної платформи — За життя” Наталія Королевська.

“Новий рік святкуватиму в колі друзів, але точно без олів’є. Не вважаю, що це наша традиція. Для мене набагато авторитетнішим святом є Різдво. От тоді ми готуємо вертеп, (беремо — Gazeta.ua) всіх дорослих, відомих рівнян…несемо радість, світло до кожної домівки.

Соломія Бобровська у Верховній Раді

Різдво — це для нас сімейне свято, Святвечір повинен бути вдома”, — депутатка від “Голосу” Соломія Бобровська.

“Різдво поїду святкувати до батьків, вони живуть за 50 кілометрів від Києва. На Новий рік, найімовірніше, буду з сім’єю. Дописуватиму закони, перевірятиму студентські роботи.

Поєднувати жахливо, я дуже мало сплю.

У цьому семестрі в мене не було пар у Могилянці, були в Київській школі економіки. Це два тижні занять з 6 до 9 вечора.

Інна Совсун на фоні партійної символіки

Чи це складно? Так, це складно.

Не впевнена, що я б це робила, якби моя депутатська зарплата дозволяла виплачувати кредит на квартиру”, — депутатка від “Голосу” Інна Совсун.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини