Американська художниця презентувала у Києві виставку про українську жінку

398

Американська художниця з українським корінням Ольга Рондяк у Києві представила серію робіт під назвою “Ідентичність, перервана”.

Захід відбувся 24 березня в міжнародній галереї Tauvers, повідомляє Укрінформ із посиланням на lb.ua.

За словами Рондяк, після її повернення до України у 1995 році вона не знайшла тієї самобутності, про яку їй завжди розповідали батьки. Як наслідок, вона змінила своє уявлення про те, що ж означає бути українкою: “Мені довелося переосмислити мою внутрішню ідентичність. Моя ідентичність була перервана”.

Мисткиня додала, що раніше вона працювала у модній індустрії і як психотерапевт, що наклало певний відбиток на її теперішню діяльність.

“У своїх картинах я використовую патерни викрійок на обличчях, бо вважаю, що це наче психологічні патерни людини, у кожному з нас вони повторюються, і кожне обличчя стає особливим”, – розповідає художниця.

Американка сподівається, що саме через виставку “Ідентичність, перервана” вона зможе “достукатися до українців і виразити у своїх картинах красу, силу і дух, який вона бачить в українських жінках”.

Виставка “Ідентичність, перервана” народилася під впливом останніх подій на Сході України та Революції гідності 2013-2014 років. Художниця намалювала картини за два з половиною місяці, під час яких вона працювала майже нон-стоп.

У багатьох картинах, на яких зображений жіночий образ у різних інтерпретаціях, мисткиня використовувала елементи поп-арт стилю і колажі з газетних та журнальних вирізок зі свідченнями про події у Криму та Євромайдан.

Виставка робіт Ольги Рондяк триватиме протягом трьох тижнів.

Раніше українка за походженням приїжджала до Києва з іншими виставками, серед яких “Жінки Революції”, “Образи Майдану”, “Вінок”, “Мотанка”.

Як відомо, Оля Рондяк – українка, яка народилася і виросла в США в сім’ї українських емігрантів. Разом з чоловіком Петром в 1995 році приїхала до України, де вони живуть разом зі своїми трьома дітьми – Калиною, Майєю і Романом. Їх українсько-американська сім’я надає матеріальну підтримку воїнам АТО, залучаючи до цього родичів і друзів.

Фото: tauvers-gallery.com