“А в неї точно проукраїнська позиція?” Южаніна виступила проти санкцій щодо Віктора Медведчука

831

Народний депутат України 8-го скликання за списком блоку Петра Порошенка, голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна виступили проти ініціативи президента України Володимира Зеленського про введення спецмита на російські нафтопродукти, які стосуються кума Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Таку заяву вона зробила в ефірі UA: Перший.

Наводимо діалог повністю:

Ведуча: Петра Порошенка дуже часто звинувачували в тому, що Віктор Медведчук легко заробляє на імпорті російського скрапленого газу і дизеля. Сьогодні представник президента в Кабміні Андрій Герус пише: “Вчора Кабінет міністрів прийняв постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт з Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) та скрапленого газу. Це спільне рішення президента й уряду”. Юрій Бутусов, редактор “Цензор.ні” каже, що це демонстративне антимедведчуковська акція. Власне це спецмито вдарить по Медведчуку і Медведчук буде втрачати щомісяця від 10 до 15 мільйонів доларів. Скажіть, будь ласка, чому б Петру Порошенку, вашій команді, вашій владі було не зробити таку акцію і не обмежити вплив Віктора Медведчука, як мінімум не дати йому так багато заробляти.

Южаніна: Давайте спочатку розберемося, не політична чи це акція сьогодні. Введення спецмита. Введення спецмита вводиться тільки тоді, коли ми маємо свій власний продукт і хочемо захистити свій ринок. Такого у нас немає.

Ведуча: Давайте назвемо це акцією.

Южаніна: Політична акція не повинна складатися з цього. Повинна бути наведена система до сплати податку так, щоб Медведчук зі всіх доходів, які отримує на території України платив податки. Тобто якщо він отримує тут прибуток, не в Росії він повинен платити податки.

Ведуча: І все? Це мета?

Южаніна: Це мета.

Ведуча: Не обмежити йому можливість заробляти і вкладати в проросійські ЗМІ і розганяти кремлівські меседжі. А просто щоб він платив податки? Так?

Южаніна: Ринкова економіка не передбачає введення спецмит на ті товари, яких немає в країні. Це просто може призвести до колапсу в країні і більше ні до чого.

Ведуча: Ми говоримо про підсанкційну людину, США наклали на нього санкції, після анексії Криму. Бабків підсакційний має бізнес в Україні, ми говоримо про це, а ви говорите про якісь ринкові механізмі, ринкову логіку. Ми говоримо, як обмежити вплив Віктора Медведчука на українську політик. 10-15 мільйонів доларів в місяць. Назвіть це політичною акцією. Чому ви не зробили цю політичну акцію?

Южаніна: Політичних акцій ми взагалі не робили, бо це призвело б до ще більшого краху економіки. Не можна такими методами працювати -заявила Южаніна.

Джерело: inforesist.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини