Порошенку вручили у США нагороду “Міжнародний державний діяч”

557

Президенту України Петрові Порошенку під час робочого візиту у США 20 лютого вручили нагороду “Міжнародний державний діяч” Ради з питань світових справ Філадельфії, повідомляє прес-служба глави держави.

“Я вважаю це визнанням наших спільних зусиль. Я вважаю це визнанням прогресу, який ми зробили як українська нація. Я вважаю це символом єдності та солідарності з Україною з боку американського народу, Конгресу та адміністрації”, – сказав президент.

Порошенко зазначив, що 20 лютого – особливий день для кожного українця, адже п’ять років тому український народ “здобув перемогу над проросійським антидемократичним режимом”.

Глава держави додав, що відвідав панахиду за героями Небесної сотні української православної церкви Святого Андрія в Нью-Джерсі.

“Це було дуже зворушливо, і я ціную, що українська громада США та наші американські друзі поділяють наше горе і біль, а також надії і прагнення досягти мети, за яку було віддано їхні життя”, – сказав український президент.

За його словами, Україна не змарнує шансу “зробити значний позитивний вплив на світові справи та забезпечити краще майбутнє для майбутніх поколінь”.

“Наша шляхетна місія – досягти стійкого миру через підтримку свободи і демократії. Так, як ви робите у Сполучених Штатах, як ми робимо в Україні і як ми разом робимо у світі”, – заявив він.

21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який переріс у масові протести по всій країні. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).

За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістало вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. 20 лютого 2018 року президент України Петро Порошенко говорив, що під час трагічних подій на Майдані 18–20 лютого 2014 року Україна втратила 107 своїх найкращих громадян. Загиблих українців стали називати героями Небесної сотні.

Навесні 2014 року Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин.і незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Відразу після анексії Криму почався збройний конфлікт на сході України, він триває досі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

За даними Міністерства закордонних справ України, за час російської агресії загинуло 13 тис. українців.

“Результати агресії – драматичні і безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тис. убитих, 30 тис. поранених, 1,5 млн переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян із метою придушення будь-яких проявів антиокупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова”, – заявили в міністерстві.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини