Хрещення – важлива православне торжество, що вимагає до себе особливої уваги.Ось як відзначити його правильно і змінити своє життя на краще.
Хрещення – велике торжество, яке в православному календарі відзначено як двонадесяте свято. В цей день всі християни подумки повертаються до подій давно минулих днів, які відбулися за часів земного життя Сина Божого. Обряд обмивання Месії, досконалий Іоанном Хрестителем, увійшов в історію, адже як тільки Ісус прийняв Хрещення, з неба зійшов білий голуб, і люди зрозуміли, що пророцтво збулося. Bit.ly
Хрещення і обряд обмивання – древній ритуал, який виник ще до приходу Спасителя. Спочатку ритуальне омивання відбувалося для духовного очищення: вважалося, що вода змиває гріх. І ритуал, який проводив Іоанн Предтеча, як раз і був очищувальний.
Після Водохреща значення обряду змінилося – вірили, що він не тільки позбавляє від гріха, але і рятує душу людини, підносить її. З того самого дня Хрещення стало символом початку нового життя.
У 2019 православні християни зустрінуть Водохреща 19 січня. Правда, готуватися до цієї події починають заздалегідь. 18 числа дотримується суворий піст, а ввечері напередодні святкування прийнято відвідувати церкву і набирати освячену воду. У саме свято в церквах проходить літургія, перед якою кожен бажаючий може покаятися в гріхах і прочитати молитву про прощення.
Традиції та звичаї 19 січня
Прийнято вважати, що вода 19 січня набуває цілющих властивостей, які допомагають позбутися від хвороб. Саме тому багато людей занурюються в ополонку, вмиваються або запасаються водою на цілий рік. Свята вода, за переказами, здатна подарувати здоров’я, очистити від гріха, поганих думок і діянь.
У багатьох містах перед Хрещенням прорубується ополонку і організовуються купання – кожен бажаючий може зануритися в ополонку, зробивши обряд обмивання. Однак не варто pизикувати і занурюватися в ополонку, не порадившись з лікарем.
Як і в усі інші великі православні свята, в Хрещення прийнято ходити до церкви, читати подячні молитви Господу і молитви про прощення гріхів. У ніч Хрещення, якщо вірити переказам, відкриваються небеса. Кожне слово, кожне прохання, молитва про найпотаємніше доходить до Господа. У цей день збуваються всі загадані бажання і головні мрії.
Після Водохреща починається сезон весіль, який триває до Великого посту. Вважається, що люди, які вступили в шлюб в цей час, будуть дуже щасливими.
Хрещення Господнє: історія свята
Свято Хрещення було встановлено на згадку про хрещення Ісуса Христа. Згідно з Євангелієм, тридцятирічний Ісус саме в цей день прийшов з Назарета до річки Йордан, і Іоанн Хреститель там його охрестив. Коли Спаситель вийшов з води, над ним розкрилися небеса і почувся голос Бога Отця, який назвав Ісуса своїм сином, після цього на нього зійшов Святий Дух в образі голуба.
Звідси ще одна назва свята – Богоявлення. Православні і греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.
Традиції і прикмети на Водохреща
Люди вірили, що якщо під час освячення води йде сніг, то будуть добре роїтися бджоли і рoдитиме хліб.
Якщо на Хрещення йде пухнастий сніг – це до великого врожаю, а якщо просто похмуро – хліба буде вдосталь.
Якщо зоряна ніч – буде врожай горіхів і ягід, а якщо випав повний місяць – бути великій воді.
На Водохреща не можна працювати. Цей день повинен бути присвячений очищенню душі від всіх гріхів.
Відповідно також не можна лаятися, пліткувати, обмовляти і скаржитися.
Відвідування храму, присутність на Службі Божій і освячення води в цей день є обов’язковими!