16 цікавих місць і пам’яток по дорозі з Києва до Львова

1571

Джерело: ua.igotoworld.com

Дорога з Києва до Львова вважається однією з найкращих в Україні. Це автошлях міжнародного значення М 06. Її 540 км можна подолати приблизно за 6 годин. Виїхавши рано вранці, ввечері вже можна смакувати ароматну каву в одній з численних львівських кав’ярень.

Дорога дійсно хороша, якщо порівнювати з більшістю інших українських автошляхів. Проте без зупинок подолати цей маршрут доволі тяжко, невеличкий відпочинок чи перекус не завадить. IGotoWorld підготував матеріал, у якому розповів, де недалеко від траси Київ – Львів, а часом навіть не з’їжджаючи з дороги, можна побачити цікаві пам’ятки. На відвідини вам знадобиться від 15 хвилин до 2 годин.

Етнографічний комплекс «Українське село»

Просто неба відтворене українське село 19 століття. Добре продумані деталі як всередині, так і ззовні. Навіть 20-хвилинна прогулянка вам стане до душі. У вихідні та святкові дні тут проводять майстер-класи з народних ремесел, випікають хліб у печі. Тут можна пообідати та навіть заночувати. Поруч можна відвідати дерев’яний Свято-Димитрівський храм.

2216347_800x600_dsc_0028

Як доїхати: комплекс розташований за 15 км від межі Києва. На автошляху E40, проїхавши село Любимівку, у селі Бузова з’їдьте з траси у напрямку села Миколаївка. За 1,5 км від повороту потрапите в «Українське село».
Години роботи: щодня з 10:00 до 21:00.
Вартість: вхід на територію комплексу для індивідуальних туристів вільний. Відвідування хатин платне.

Коростишівський міський парк

Траса E40 огинає Коростишів. Певна річ, так швидше, ніж проїхатися містом. Проте якщо маєте зайву годину, радимо заїхати до Коростишева та відвідати його міський парк. Місцина дійсно гарна: сад кам’яних скульптур, звивисті стежки, фонтани, паркові озера, скелясті валуни і, певна річ, мальовничі береги річки Тетерів. Заодно можете поставити галочку на Карті відвіданих місць, що у коростишівському парку теж побували. А можливо, кам’яні скульптури вам так сподобаються, що захочете приїхати сюди ще.

Автор фото: Льошко Нікіфоров, lyoshko.livejournal.com
Автор фото: Льошко Нікіфоров, lyoshko.livejournal.com

Як доїхати: необхідно з’їхати з траси E40 на ТО602, що веде до Коростишева. Парк розташований майже у центрі міста. Переїхавши на мосту річку Тетерів, поверніть праворуч на першому ж повороті.

Центр порятунку ведмедів «Надія»

Далі по дорозі у нас Житомир. Місто дійсно цікаве і Музеєм космонавтики, і Лютеранською кірхою і пейзажами річки Тетерів – всього не злічити. На відвідини міста варто виділити цілий день, а у нас ще довга дорога попереду, тому до міста ми не заїжджаємо. Поїдемо окремо. Хоча… Є одне місце, про яке варто згадати. Не всі про нього чули і через незнання проїжджають повз. А дарма. Розташоване фактично на трасі. Відвідини займуть хвилин 15, а спогади залишаться на багато років. Це Центр порятунку ведмедів «Надія». Тут безкоштовно можна спостерігати за ведмедями, прогулятися невеличкою облагородженою територією та навіть перекусити у кафе поруч. Варто зазначити, що це не зоопарк і тут не розводять тварин. На місці ви матимете змогу дізнатись історію кожного ведмедя у центрі.

Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group
Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group

Як доїхати: оминувши Житомир, орієнтуйтеся на село Березівка. У кінці села зупиніться біля кафе з червоним дахом та вивіскою «Стейкхаус». Там ви одразу ж побачите центр «Надія».

Вартість: вхід на територію центру безкоштовний.

Батьківщина Лесі Українки

У Новограді-Волинському народилася Леся Українка. Місто невеличке і охайне. Сюди варто завітати шанувальникам творчості поетеси. А саме – до Літературно-меморіального музею Лесі Українки. Недалеко від музею можна побачити руїни фортеці Звягель. Це одна з найцікавіших пам’яток міста. З оглядового майданчика відкривається панорама річки Случ.

Джерело фото: serg-klymenko.narod.ru, автор – Сергій Клименко
Джерело фото: serg-klymenko.narod.ru, автор – Сергій Клименко

Години роботи: музей Лесі Українки працює щодня, крім неділі та понеділка, з 9:00 до 18:00, у суботу – до 17:00.

Як доїхати: перед Новоградом-Волинським необхідно з’їхати з траси E40 на дорогу до міста. З’їзд – після заправки WOG. Ви маєте потрапити на вулицю Житомирську. Рухайтеся до вулиці Надслучанської, за декілька хвилин побачите вказівник до музею. Звідси до руїн замку необхідно рухатися по вулиці Соборності і повернути на вулицю Замкову. Потрапивши на площу Лесі Українки (орієнтир – пам’ятник поетесі), ви опинитеся поруч із замком.

Корецький замок

Проїжджаючи місто Корець, ви, певно, помічали, як здалека видніється вежа Корецького замку. Замок погано зберігся і майже не доглядається, проте має сподобатися поціновувачам фортець, замків і містичних руїн.

Джерело фото: korets.io.ua
Джерело фото: korets.io.ua

Як доїхати: з’їхати з траси E40 після повороту на село Повчине. Прямуючи вулицею Київською, ви маєте помітити руїни замку. Наступне велике місто на нашому шляху – Рівне. Його ми теж оминаємо, бо дня для огладу буде мало. А самі рушаємо до Дубно. Нам саме по дорозі.

Дубенський замок і дерев’яні скульптури

Місто невеличке, затишне і однозначно варте відвідин. Тут варто побачити Дубенський замок – охайний і цікавий, з оглядовим майданчиком. Поруч протікає річка Іква, з’єднана з невеличким озером, міст через яке веде на так званий Острівок. Там можна здійснити прогулянку. У замку є кафе з доволі бюджетними цінами.

Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group
Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group

Недалеко варто побачити сквер дубенських дерев’яних скульптур – філігранна робота. Тут і Тарас Бульба, і Михайло Грушевський, і Янгол-охоронець – усі вирізьблені з дерев, що раніше росли у парку.

Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group
Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group

Як доїхати: з об’їзної дороги необхідно з’їхати на М19, згодом ви потрапите на вулицю Замкову. Ви одразу ж помітите Дубенський замок завдяки його знаменитій вежі. Дерев’яні скульптури розташовані у парку Шевченка, що при виїзді з міста.

Вартість: вхід на територію замку платний – 5 грн дорослий і 3 грн дитячий. Комплексний квиток з експозиціями – 55 грн, дитячий – 35 грн. Години роботи: замок працює щоденно з 8:00 до 18:00 (квітень – жовтень), з 8:00 до 17:00 (листопад – березень). Обідня перерва: з 12:00 до 13:00.

Декілька хвилин їзди від Дубно по трасі E40 – і ви проїжджатимете Тараканівський форт. Місце вражаючих розмірів і надзвичайно популярне. Зважаючи на розміри та стан споруди, сюди ліпше їхати у складі організованої екскурсії.

f-2804152656

Броди

Броди – місто невеличке, але цікавих пам’яток тут чимало. Тож затриматись тут можна на 2–3 години. Обирайте, що до душі: палац Тишкевичів у стилі англійського неокласицизму, Бродівський замок 17–18 століть, будівля Австрійського повітового суду або надзвичайно мила Бродівська ратуша на центральній площі міста – Свободи.

Автор фото: Roman Zacharij
Автор фото: Roman Zacharij

Як доїхати: проїхавши Радивилів, побачите вказівник на Броди – дорога Т1410. Центральна вулиця міста – Івана Франка.

«Золота підкова»

Далі вас вітатимуть три перлини Львівської області – так звана «Золота підкова». Підгорецький та Олеський замки ви навіть побачите з дороги, до Золочівського доведеться проїхати ще 20 км по трасі Т1413. Майже на півдорозі до Золочівського розташований Підгорецький замок. З усіх трьох більшості відвідувачів подобається саме Золочівський. Він більш доглянутий, а експозиції у музеї дійсно вражають. Тут вам знадобиться години три (включно з дорогою).

Години роботи Золочівського замку:
 з вівторка по п’ятницю з 11:00 до 17:00 год. З 16:00 замок працює в оглядовому режимі. У суботу та неділю – з 10:00 до 18:00, З 17:00 замок працює в оглядовому режимі. Понеділок – вихідний.

Автор фото: Olya Smirnova
Автор фото: Olya Smirnova

Приміщення Підгорецького замку зачинені для відвідування, ведуться реставраційні роботи. Можна відвідати лише навколишні території та оглянути фасад. Чимало туристів прямують сюди, аби побачити костел Воздвиження Чесного Хреста – храм неймовірної архітектури та енергетики.

Ми радимо оглянути Підгорецький замок з боку. Тут можна зробити гарні панорамні фотографії, а під’їхавши ближче – чудові селфі.

Де зробити панораму Підгорецького замку: для цього не потрібно з’їжджати з траси E40, як показують вказівники на дорозі. Проїдьте трошки далі від повороту на Т1413 – приблизно 2,5 км, і поверніть ліворуч. Це буде ґрунтова дорога, що вестиме полями прямо до замку. Варто зазначити, що у дощову погоду ліпше не користуватися цим варіантом. Якщо з погодою пощастило, побачите ось такі краєвиди.

Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group
Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group

Від Підгорецького до Олеського їхати хвилин 10. Олеський замок відкритий для відвідування. Можна придбати два види квитків: для огляду території замку і з відвідуванням експозицій всередині (20 грн і 50 грн відповідно, для дітей – дешевше). Тут варто брати квиток з оглядинами експонатів музею, яких, до речі, представлено близько 1500 в залах. Бо замок сам по собі не надто великий, і ви швидко його оглянете його ззовні. З оглядового майданчика відкривається панорама навколишніх земель. У замку є кафе, а поруч розташований монастир Капуцинів 18 століття.

Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group
Автор фото: Eugene Naryvsky IGotoWorld Photo Group

Як доїхати до Олеського замку: рухаючись по трасі E40, слідкуйте за вказівниками. Від села Хватів до повороту на смт Олесько приблизно 1 км. Ліпше повернути на наступному повороті, так вам не потрібно буде проїжджати село, і ви одразу потрапите до замку. Наступна зупинка – Львів. Але… Згадані нами місця далеко не єдині. Де б ви не подорожували, помітивши вказівник до якоїсь пам’ятки, завітайте туди. Хто знає, можливо, того ж дня на вашій сторінці у соцмережах з’являться фотографії, яким заздритимуть відомі тревел-блогери. На власному досвіді знаємо, кожне місто чи село може здивувати.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини