Львівський велотрек: столітня історія, яка вражає

1499

Якщо інші велотреки України мають бетонне покриття, то полотно львівського велотреку побудоване із сибірської модрини, привезеної із Хабаровського краю. Ця деревина є надзвичайно міцною, до того ж не боїться впливу води. Здавалося, під накриттям їй нічого боятись. Але в українських реаліях довелося 2 роки ловити краплі з дірок на даху.

Львівський велотрек – унікальне місце тренування для українських велогонщиків.

У це складно повірити, але в Україні є всього три велотреки – Київський, Харківський та Львівський. Останній – має головну перевагу – лише тут є дах над головою, а, відповідно, тренуватися на ньому можна в будь-яку пору року. Про його існування навіть у Львові не всі знають, зате тепер побачить увесь світ.

Львівський велотрекЛьвівський велотрек

Київська продакшин студія “Radioactive film” зняла для одного бренду рекламу про американського велогонщика Маршалла Тейлора. Саме він ще наприкінці 19 століття став першим афроамериканцем, який взяв участь у міжнародних змаганнях. Такої кількості камер та статистів велотрек ще не бачив. Відкритий у 1980 році, він передав атмосферу майже столітньої давності.

Маршалл ТейлорМаршалл Тейлор на Львівському велотреку

Якщо інші велотреки України мають бетонне покриття, то полотно львівського велотреку побудоване із сибірської модрини, привезеної із Хабаровського краю. Ця деревина є надзвичайно міцною, до того ж не боїться впливу води. Здавалося, під накриттям їй нічого боятись. Але в українських реаліях довелося 2 роки ловити краплі з дірок на даху. Зараз уже все полагодили, а на модрині й сліду не видно.

Середня швидкість на велотреку – понад 70 км на годину, а в пікових точках може сягнути й 120 (ста двадцяти), тож полотно повинно залишатися ідеально рівним .

Львівський велотрекЛьвівський велотрек

За майже 40 років служби його шліфували лише 1 раз, а оскільки товщина дощок 20 см, то можна тільки уявити, скільки років вони прослужать. Для потужних міжнародних змагань Львівський велотрек усе ж не годиться. Ширина нахилів має становити 7 метрів, тут – лише 4 з половиною. Але таких крутих віражів ви не знайдете на жодному велотреку Європи. Зазвичай на поворотах зводять нахил у максимум 42 градуси, у Львові ж – 47. Це дає і особливі переваги для наших спортсменів: натренувавшись підкорювати такі висоти, вони видають кращі маневри на чужих полотнах.

Джерело: 24.tv

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини