У рік гастрономічного туризму ЕП радить відвідати ті фермерські господарства, які мають гарну репутацію і готують смаколики для справжніх гурманів.
Національна туристична організація визнала 2018 рік роком гастрономічного туризму в Україні, – пише Економічна правда
Зараз це не лише модний тренд чи хобі, а й одна з причин подорожувати країною.
Гастрономічний туризм тісно пов’язаний з аграрним туризмом і є одним з найбільш динамічних напрямів туристичної індустрії світу.
Для європейця звично поїхати на кілька днів у тур, щоб спробувати фермерські сири в Нормандії чи устриці в Канкалі, вино в Тоскані чи оливки в Андалусії.
Українські фермери тільки відкривають для себе цей сегмент. Не всі виробники готові поділитися з клієнтом технологіями виробництва сирів чи ковбас, але ті, хто робить це, отримує шлях не лише до серця споживача, а й до його шлунка.
Спілкування туриста і виробника — це можливість не тільки продати продукт, а й залишити історію про нього, створити додану вартість для продукту. За кордоном гастрономічні тури приносять прибутки не лише виробникам, а й місцевим бюджетам.
В Україні найбільше ферм, готових відчинити двері туристам, на Західній Україні. Уже є туристичний маршрут “Смак українських Карпат”. Він об’єднує виробників, які готові організувати дегустацію продукції на підприємстві або в дегустаційному залі.
Інші регіони не відстають. Відкриті для відвідин господарства є в кожній області. Там можна спробувати мед, навчитися доїти козу і вирощувати равликів. Під час травневих вихідних “Економічна правда” радить відвідати ті українські фермерські господарства, які мають гарну репутацію і готують смаколики для справжніх гурманів.
“Доообра ферма”
“Доообра ферма” пропонує тверді сири, мед, м’ясо птиці. Власник Тарас Ложенко готовий показати унікальних кіз з маленькими вушками, корів і сироварню, де творить витримані сири. Тарас є власником єдиного в Україні Музею сиру в Києві.
Куди їхати: село Івки, Київська область (поблизу місто Богуслав)
Сайт: dooobraferma.com.ua
“Фрумушика-Нова”
“Фрумушика-Нова” — найбільший в Європі вівчарський комплекс з вирощування овець каракульської породи. Господарство пропонує власні сири та вино, є можливість порибалити. Тут можна відвідати вівчарню і навіть бджолиний санаторій.
Куди їхати: села Старосілля та Весела Долина, Тарутинський район, 180-220 км від Одеси.
Сайт: frumushika.com
Виноробне господарство князя Трубецького
Виноробне господарство князя П. М. Трубецького пропонує поринути у світ виноробства. Туристи зможуть побачити виноградники господарства на березі Дніпра, відвідати завод, оцінити винні колекції в погребах, де зберігається понад 10 тис пляшок, побувати на дегустації.
Куди їхати: село Веселе Бериславського району, Херсонська область
Сайт: vina-trubetskogo.com.ua
“Долина страусів”
“Долина страусів” розташована недалеко від столиці. Перші страуси з’явилися там у 2001 році. Зараз на фермі можна погодувати кролів, свиней, погратися з поні, а після підготовки — навіть покататися на чорному африканському страусі.
Куди їхати: село Ясногородка, Київська область
Сайт: ostrich.com.ua
“Бабині кози”
“Бабині кози” — господарство з розведення кіз зааненської породи та виробництва сиру. Крім того, на фермі є мильна мануфактура, яка виробляє близько 30 видів мила з козиного молока та масла.
Господарі навчать доїти кіз руками, покажуть сироварню, запропонують спробувати твердий сир “Шеврет”, м’який сир з пліснявою “Капрінос” та свіжий сир “Боулінг”.
Куди їхати: село Галайки, Тетіївський район, Київська область
Сайт: babynikozy.com.ua
“Західний равлик”
“Західний равлик” — ферма, що вирощує їстівних равликів виду Helix. Шматок хрусткого багета з келихом білого вина подарує справжнім гурманам неперевершену гармонію вишуканого смаку продукції “Західного равлика”. Господарі ферми готові поділитися тонкощами розведення равликів з тими, хто хоче відкрити власний бізнес.
Куди їхати: село Солонка Пустомитівського району, Львівська область
Сайт: zakhidnyy-ravlyk.com