Співачка, яка відчуває українську душу краще, ніж самі українці (фото, відео)

5385

Вона лише раз побувала в Україні, але її пісні стали справжнім натхненням для Радянської України — Квітка Цісик.

Про це пише Телеканал Новин 24

Її батьки — повоєнні емігранти із Західної України, старша сестра Марія ще народилась в Україні, а от Квітка вже за океаном. Обидва її чоловіки – американці, вона жила в найбагатшому районі Нью-Йорка біля Сентрал Парку, та під псевдонімом Кейсі співала на бекстейджі для головних зірок Штатів. Любив з українкою працювати і Квінсі Джонс – продюсер Майкла Джексона.

Чималі гонорари приносив запис рекламних роликів для Coca-Cola, Mcdonalds та American Airlines. Протягом 10 років співала для Ford Motors, за що компанія дарувала їй кожну нову модель машини. Між іншим, вони ж і підрахували, що голос Квітки Цісик прослухали більше 22 млрд разів.

Попри шалений графік, Квітка загорілась зробити для України унікальний подарунок. 2 альбоми з народними піснями. Їй дуже хотілось, щоб ці мелодії знала не лише діаспора, а почули і Штати, і друга Батьківщина. Втім розуміла, що українським пісням бракує сучасного звучання та професійної обробки.

Сестра підібрала репертуар, мама слідкувала за правильною вимовою, а чоловік Джек Кортнер відповідав за аранжування. У нього до речі досвід роботи з Мадонною та “Дюран Дюран”. Команді вдалося передати і неповторний голос Квітки, і найголовніше — зберегти автентичність творів.

Касети Квітки привозили з відряджень і переписували на магнітофонах. Здавалось, співачка, що народилася за тисячі кілометрів від України, відчуває українську душу краще, ніж самі українці. Назарій Яремчук зізнавався: “Ще ніхто і ніде так не заспівав пісні мого друга Володимира Івасюка, як це зробила Квітка”.

Та найголовніше українці зрозуміли: якщо за океаном діаспорі вдається зберігати свою ідентичність, то їм теж потрібно докладати зусиль.

Альбоми “Пісні з України та “Два кольори” обійшлись Квітці у 200 тисяч доларів.

Сайт “24” зібрав декілька кращих, на думку редакції, композицій, які варті прослуховування.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини