5 книг, які варто прочитати восени

1468

Восени, коли навколо все сіре та похмуре і в житті бракує яскравих барв – отримати їх можна в книжках. Як і перенестися з буденності в захопливий світ пригод – модна завдяки психологічному трилеру, містичному роману, любовній мелодрамі чи навіть архітектурній розвідці.

Джулія Крауч. Коханка її чоловіка. – К.: Нора-друк, 2018

Результат пошуку зображень за запитом "коханка її чоловіка книга"

За сюжетом цього психологічного трилера, головна героїня Луїза втратила чоловіка і дітей, тож за всяку ціну, оговтавшись від травми, хоче почати все спочатку. Новий дім, нова робота, нове кохання. Але чи в новизні полягає суть проблеми? З іншого боку, коханець другої героїні роману, Софі, теж загинув в автокатастрофі, і тепер вона робить все можливе, щоб захистити їх спільну дитину. Зрозуміло, що обидві жінки не зупиняться ні перед чим, поки одна з них не знищить другу. У кожної з них – своя історія, яка все пояснює, але кому з героїнь можна вірити? Щоденний домашній терор, заздрість, страждання, неприйняття ближнього – це тільки верхівка айсберга в ситуації, яка раз у раз готова вийти з-під контролю. Та й який тут може бути контроль? «Тінь наближається до вікна, і Луїза напружується. Звичайно, це та висока, струнка жінка, та хвалькувата хвойда з крамниці білизни, Софі Генлі. Так от де вонаїї раніше бачила. Вона була якоюсь моделькою, а потім влипла у скандал з наркотиками чи чимось таким… Зараз Софі Генлі стоїть біля вікна, вдягнена у щось на кшталт кімоно, з розпущеним волоссям, що спадає додолу. Вона сміється, дивлячись на річку, вуличні ліхтарі кидають тіні на її темно-червоний, завеликий рот. У неї моторошний вигляд, вона нагадує зомбі, який щойно поїв людського м’яса».

Сара Еддісон Аллен. Садові чари. – Х.: Віват, 2018

Результат пошуку зображень за запитом "Книжкова хата"

Сюжет цього магічного роману, здавалося, і не дуже простий і не надто переобтяжений – тобто в самий раз для осіннього настрою, бо справді зігріває своїм теплом і світлом. В саду, оточеному високою огорожею, стоїть фамільна садиба, і серед дивовижних дерев – незвичайна яблуня, яка дає абсолютно особливі яблука. Вважається, що вони допомагають передбачати майбутнє. Загалом усіх мешканців садиби можна назвати особливими, адже жінки цієї сім’ї мають незвичайні таланти. «Одного разу вона дала мені клубок пряжі, — сказав Генрі. – Мені було десь чотирнадцять, і ми якраз мали шкільну практику в місті. Я так зніяковів, що викинув його. Але вже наступного тижня він знадобився мені, коли я працював над шкільним проектом. – Чоловіки в цьому місті рано дізнаються, хто такі жінки Вейверлі, – сказав Лестер. – Щоразу, коли котрась із них поряд, нашорош вуха». Тож справді, одна з них – Клер може з будь-якої квітки, з будь-якої травички, що росте в саду, приготувати таку страву, що й пальчики оближеш. Еванель робить людям несподівані подарунки, сенс яких відкривається набагато пізніше. Натомість яким талантом може похвалитися Сідні, молодша сестра Клер, поки неясно. Вона щойно повернулася додому після довгої відсутності, повернулася туди, де сподівається знайти душевний спокій. Утім, новий сусіда – саме з тих, через кого втрачаєш спокій і сон. Таким чином, перед нами чарівний романтичний роман з напруженим драматичним сюжетом, сповнений магічного реалізму й аромату квітів.

Анна Петрів. Несамовитий. – Брустурів: Дискурсус, 2018

Результат пошуку зображень за запитом "Несамовитий"

У житті обом героям цього напруженого психологічного роману ведеться не дуже добре. «Не ідеалізувати цю роботу, як у «Комісарі Рексі», «Коломбо» чи, не дай Бог, у «Пуаро», – звіряється герой-слідчий. – Від тебе вимагалося одне – прокидатися кожного клятого ранку, вилазити з ліжка й тягти свій зад на робоче місце». Те саме з героїнею. «Нудило Софію від роботи. Від юридичного відділу обласної державної адміністрації. Від системи загалом і кожної ланки зокрема. Після закінчення вишу чорт затягнув її в ОДА, і, певно, тільки він досі не відпускав». Тож в одного – важка і виснажлива робота, воєнне минуле і купа власних демонів всередині, а в другої – адвокатська практика, чоловік і перший підзахисний – успішний актор, ще й брат чоловіка. Чи варто казати, що долям обох героїв судилося зійтися? І навіть не тому, що вони – колишні одногрупник й коханці в минулому. Розслідування карної справи – один з важелів та імпульсів, які виявилися важливими елементами у цій історії, в якій від самого початку забагато нез’ясованих моментів. «– Ти маєш пам’ятати хоча б щось! – Ми відіграли виставу – і я зайшов до гримерки, де мала бути Дарина. Усе навколо було розкидане, заляпане чимось червоним. Певно, кров’ю. А потім… Мене забрали сюди, – він говорив так, наче переповідав істо- рію, яку почув від когось, – без деталей, без подробиць, відсторонено описуючи, що сталось».

Богдан Коломійчук. Моцарт із Лемберга. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2018

Результат пошуку зображень за запитом "Коломійчук Богдан Вікторович"

Дія цього роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Попри успадкований талант, Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. «Мені здається, що Франц Ксавер посміхається з небес, адже про нього нарешті знають у Львові, – зауважує автор. – Без сумніву, це один із найвидатніших львів’ян. Так, я беру на себе сміливість назвати його львів’янином. Адже як інакше назвати людину, яка прожила в культурній столиці України більшу частину свого життя, 30 років? Людина, яка зустріла тут своє кохання. Нехай нещасливе, але справжнє. Людина, яка заснувала у Львові музичне Товариство св. Цецилії. Він точно львів’янин».

С.Широчин, О.Михайлик, К.Степанець. Невідоме Лівобережжя. 1960–1980-ті. – К., 2018

Результат пошуку зображень за запитом "невідоме лівобережжя"

З цієї книжки читач з подивом виявить не лише споріднені риси між радянським конструктивізмом і європейським Bauhaus, але й дізнається, історію столичної архітектури, і зокрема масового житлового будівництва лівобережного Києва епохи застою. Загалом книга продовжує розповідь авторів про невідомий лівобережний Київ найбільш недооціненого періоду 1960–1980-х років – епохи житлових масивів і типового житлового будівництва. Тож мова про красу і переваги житлових мікрорайонів, їхню історію і творців, революційні технічні новинки того періоду й грандіозні нереалізовані плани та ідеї багаторівневих урбаністичний просторів, що випередили час. Досліджено, як із типових будівель збиралися цілі архітектурні ансамблі, в тому числі — «київський Стоунхендж». У виданні представлено рідкісні архівні фотографії та ескізи, висотні види з дахів і незвичні ракурси, отримані при аерофотозніманні, а також низка унікальних проектних ескізів.

автор Ігор Бондар-Терещенко, спеціально для ВСВІТІ

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини