5 досягнень юних львів’ян, якими варто пишатись

1972

П’ятірка талановитих та успішних юних львів’ян, які здобули визнання не лише в Україні, а й світі.

Христина Погранична

Христина Погранична / Фото з відкритих джерел

Наприкінці червня 15-річна львівська гімнастка здобула приголомшливу перемогу на міжнародному турнірі. Христина Погранична виборола п’ять з п’яти можливих золотих медалей та стала абсолютною чемпіонкою 10-го міжнародного турніру з художньої гімнастики Istanbul Cup 2018, який відбувався у столиці Туреччини Стамбулі 22-24 червня. Крім того, Христина — чемпіонка України з художньої гімнастики 2017 року. У 761-й День Львова вона стала наймолодшою мешканкою міста, яку нагородили відзнакою “Львів’янка року”.

Соломія Леньо

Соломія Леньо / Фото з відкритих джерел

В кінці травня цього року випускниця ЛНВК «Школа І ступеня — гімназія» Соломія Леньо, отримала дві нагороди на одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF у Піттсбурзі (США). Соломія Леньо представляла Львів із проектом — «Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серця».

«Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні», — розповіла Соломія Леньо.

У майбутньому дівчина планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

У 2017 році дівчина отримала премію мерії в рамках Програми підтримки обдарованої молоді Львова.

Анастасія Гнатишин

Анастасія Гнатишин / Фото з відкритих джерел

У червні цього року юна Анастасія Гнатишин стала наймолодшою чемпіонкою України з шахів. Львів’янка стала найкращою у віковій категорії до 8 років серед юнаків та дівчат.

Дистанцію у дев’ять турів за дев’ять днів дівчинка пройшла з мінімальними втратами. Здобувши 7,5 очок з 9, Анастасія перемогла в турнірі, де її суперницями було ще 37 учасниць.

Анастасія Горлова та Дмитро Озимок

Двоє львів’ян стали 4-разовими чемпіонами України з веслування. В кінці травня у Дніпрі відбувся Чемпіонат України з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді. Перемогу у цих змаганнях здобули двоє спортсменів зі Львова – Анастасія Горлова та Дмитро Озимок.

В змаганнях жінок-байдарочниць чотириразовою чемпіонкою України стала львів’янка Анастасія Горлова, яка перемогла у байдарці-одиночці та байдарці-двійці на 200 м та у байдарці-четвірці – на 200 і 500м.

Чотириразовим чемпіоном України став львів’янин Дмитро Озимок, який переміг у каное-одиночці та у складі екіпажу каное-четвірок на 200 і 500м.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини