39-річний Патріарх. Хто такий перший голова Української Помісної Церкви Епіфаній (Сергій Думенко)

5517
Епіфаній

Сьогодні, 15 грудня, у Києві під час об’єднавчого Собору було обрано голову Української Помісної Церкви. Ним став митрополит Епіфаній.

Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Сергій Думенко) має лише 39 років. Він народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області.

Він доктор наук із богослів’я, професор, ректор та професор кафедри біблійних і філологічних дисциплін Київської православної богословської академії, постійний член Священного синоду та голова Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ Київського патріархату, член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, намісник Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря (Київ).

Член Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів (Сторожинецького району Чернівецької області), Київську духовну семінарію і Духовну академію.

Стажувався в Афінському національному університеті на філософському факультеті (Греція).

Обіймав посади секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла, прес-секретаря Рівненського єпархіального управління. Був редактором інтернет-проекту “Рівне православне”.

Із благословення святійшого патріарха Філарета 21 грудня 2007 року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм у Михайлівському Золотоверхому монастирі пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній на честь святителя Епіфанія Кіпрського.

6 січня 2008 року рукоположений патріархом Філаретом у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року в сан ієромонаха.

У січня 2008 року призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

16 березня 2008 року возведений у сан архімандрита.

20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва.

30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської патріархії.

21 жовтня 2009 року Священним синодом УПЦ КП обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 15 листопада того ж року відбулася архієрейська хіротонія.

Рішенням Священного синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений ректором Київської православної богословської академії та керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією.

17 березня 2011 року рішенням Священного синоду призначений головою Редакційного комітету.

17 листопада 2011 року Епіфанію присвоєне вчене звання професора Київської православної богословської академії.

23 січня 2012 року указом патріарха Філарета возведений в сан архієпископа.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.

Рішенням Священного синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 року Епіфаній отримав титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кількох монографій у царині православного богослів’я.

Митрополит Епіфаній є активним церковним і громадським діячем, бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах, своїм служінням здійснив значний особистий внесок у розвиток вітчизняної духовної освіти і науки та розбудову та зміцнення Української держави.

Крім багатьох церковних нагород, удостоєний державних орденів “За заслуги” ІІ і III ступенів, відзнак Уряду, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, командування Сухопутних військ ЗС України тощо.

джерело : Новинаряня

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини