Вам здається, що ви вже все знаєте про Львів? Повірте, це місто має багато таємниць і місць, де Ви ще не були або про які мало знаєте. Пропонуємо список із 33 найцікавіших місць на карті Львова, які заслуговують на те, щоб стати “маст хев” для відвідин. Отож, львів”яни та гості, насолоджуйтеся!
1. Бернардинський собор і монастир
– пл. Соборна 3а.
Бернардинський монастир (греко-католицька церква Святого Андрія Первозванного) – пам’ятка ренесансу, маньєризму і бароко 1600-1630 років – цілісний середньовічний монастирський комплекс з фортифікаційними укріпленнями.
2. Глинянська вежа
– вул. Винниченка 3.
Пам’ятка оборонної архітектури пізнього ренесансу, частина фортифікацій Комплексу бернардинського монастиря.
3. Музей скульптури І. Г. Пінзеля
– пл. Митна 2.
Музей сакральної барокової скульптури. В експозиції музею 32 експонати, що представляють творчість європейського і світового рівня.
4. Музей зброї «Арсенал»
– вул. Підвальна 5,
Міський арсенал – оборонна споруда XVI ст., де тепер розташований єдиний в Україні Музей зброї.
5. Успенська церква
– вул. Краківська 21.
Ансамбль православної Успенської церкви – архітектурний шедевр українського ренесансу, пам’ятка європейського і світового значення.
6. Порохова вежа
– вул. Підвальна 4.
Порохова вежа 1554-1556 років – єдина, збережена до сьогодні пам’ятка фортифікаційного будівництва у Львові.
7. Королівський арсенал
– вул. Підвальна 13.
Королівський арсенал – барокова пам’ятка XVII століття.
8. Домініканський собор
– пл. Музейна 1.
Домініканський собор, тепер греко-католицька церква Святої Євхаристії – велична архітектурна пам’ятка пізнього бароко з оригінальним скульптурним оздобленням.
9. Аптека-музей “Під чорним орлом”
– вул. Ставропігійська 1.
Аптека-музей «Під чорним орлом» була заснована у 1735 році, і це найдавніша з існуючих у Львові аптек.
10. Площа Ринок.
Площа Ринок – центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста протягом 500 років, серце Львова, історичний початок європеїзації України.
11. Оглядовий майданчик Ратуші
– пл. Ринок 1.
Сучасна будівля львівської ратуші зведена у стилі віденського класицизму в середині ХІХ століття. Подолавши 350 дерев’яних сходинок, з оглядового майданчика ратушної вежі можна побачити усю красу стародавнього міста.
12. Латинський Кафедральний костел
– пл. Катедральна 1.
Латинський катедральний костел – велична пам’ятка XIV-XVIII століть, у якій гармонійно поєднані архітектурні риси минулих епох: готики, ренесансу й бароко.
13. Каплиця Боїмів
– пл. Катедральна,
Каплиця Боїмів – славнозвісна пам’ятка пізнього ренесансу, яка не має аналогів не лише в Україні, але й у європейській архітектурі.
14. Гарнізонний храм апп. Петра і Павла (Костел Єзуїтів)
– вул. Театральна 11.
Костел Петра і Павла ордену єзуїтів – барокова святиня 1610-1630 років, один з найбільших храмів Львова.
15. Вірменський собор
– вхід з Краківської 16-18.
Вірменський катедральний собор – унікальна пам’ятка східної культури на європейських теренах. Досконале поєднання архітектури вірменських святинь, романсько-готичного стилю Західної Європи і староукраїнського галицького зодчества.
16. Церква Преображення Господнього
– вул. Краківська 21.
Церква Преображення Господнього зведена на фундаментах храму XVIII ст. – колишнього костелу тринітаріїв – з використанням його стін та конструкцій, збережених після пожежі 1848 р.
17. Театр ім. М.Заньковецької
– вул. Лесі Українки 1.
Національний академі́чний украї́нський драмати́чний теа́тр і́мені Марі́ї Занькове́цької — відкритий як «Театр Скарбека» у Львові 28 березня 1842 року. На момент відкриття був третім за розмірами театром Європи. Будинок театру займає цілий квартал. Зведений у класичному стилі.
18. Львівський театр опери та балету
– пр. Свободи 28
Львівський оперний театр ім. С.Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи. Його архітектурний ансамбль вимагав особливого розташування, тому театр було споруджено на головному проспекті Львова, не дивлячись на те, що тут протікала ріка Полтва. Річку було взято у колектор, а під фундамент вперше у Європі були використані бетонні блоки.
19. Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
– пр. Свободи 20.
Один з найвизначніших музеїв національної культури і мистецтва, закладений 1905 р. митрополитом А. Шептицьким
20. Музей етнографії та художнього промислу
– пр. Свободи 15.
Це найстаріший музей на теренах нашої держави з унікальною колекцією пам’яток традиційної культури та народного мистецтва українців.
21. Собор св. Юра
– пл. Святого Юра 5.
Греко-католицький архикатедральний собор Святого Юра (площа Святого Юра, 5) – величний рококовий архітектурний ансамбль XVIII століття (до нього входять собор, дзвіниця, митрополичі палати і капітульні будівлі) домінує на високому узгір’ї над Львовом, чудово поєднуючись із міським ландшафтом.
22. Меморіальний музей “Тюрма на Лонцького”
– вул. Степана Бандери 1, вхід з вул. Брюллова 3.
Музей пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» знаходиться у Львові в приміщенні тюрми, де розташовувались каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.
23. Палац Сапєгів
– вул. Коперника 40а.
Палац Сапєгів – родове гніздо стародавнього роду литовсько-руських князів. Споруда у дусі французького бароко XVII століття, зведена 1868 року.
24. Палац графів Потоцьких
– вул. Коперника 15.
Палац графів Потоцьких – велична будівля у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття.
25. Пам’ятник Адамові Міцкевичу.
Пам’ятник польському поетові Адаму Міцкевичу, розташований на площі Міцкевича в центрі Львова. Відкритий 30 жовтня 1904 року. Його вважають одним з найкрасивіших пам’ятників Міцкевичу у світі.
26. Стрийський парк
– вул. Стрийська/вул. Паркова
Стрийський парк (вулиці Паркова і Стрийська) – найгарніший і найбільший у місті, улюблене місце прогулянок львів’ян. Тут є прекрасний ставок з лебедями, засклена оранжерея з тропічними рослинами, штучні замкові руїни.
27. Музей-заповідник «Личаківський цвинтар»
– вул. Мечникова 33.
«Личаківський цвинтар» – це історико-культурний музей-заповідник, площею 40 га.офіційно засноване у 1786 р. з ініціативи нової австрійської влади у тодішній столиці Королівства Галіції і Лодомерії
28. Музей народної архітектури та побуту “Шевченківський гай”
– вул. Чернеча гора 1.
Музей народної архітектури та побуту у Львові – це музей під відкритим небом, де можна ознайомитись з побутом українців.
29. Парк «Високий замок»
– вул. Замкова.
Парк Високий Замок (вулиці Ужгородська, Княжа) – старий тінистий парк на горі, що височить над містом, руїни старовинного замку, оглядовий майданчик і краєвиди, від яких захоплює дух.
30. Княжий Львів
– пл. Старий Ринок.
31. Музей пивоваріння
– вул. Клепарівська 18.
Львівський музей пивоваріння — перший в Україні музей пивоваріння, що був відкритий 14 жовтня 2005.
32. Головний корпус ЛНУ ім. І.Франка і парк ім. Івана Франка
– пл. Університетська.
33. Храм свв. Ольги і Єлизавети (Готичний костел)
– пл. Кропивницького 1