26 років тому Рада затвердила Малий герб України

3995

У цей день, 19 лютого 1992 року, Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України.

З цією датою українців привітав Президент Петро Порошенко.

“З часів Київської Русі і до сьогоднішнього для тризуб був і залишається оберегом нашого народу і символом його прагнень до волі, свободи і процвітання. 26 років тому тризуб Київського князя Володимира офіційно став Малим Державним гербом незалежної України”, – зазначив Президент.

Герб

З часів Київської Русі і до сьогодення тризуб був та залишається оберегом нашого народу та символом його прагнень до волі, свободи та процвітання. 26 років тому тризуб Київського князя Володимира офіційно став Малим Державним гербом незалежної України.

Posted by Петро Порошенко on Montag, 19. Februar 2018

Відкритий конкурс зі створення проекту Державного герба України був оголошений 24 червня 1991 року – ще за існування СРСР. Була створена робоча група-журі з народних депутатів, істориків, мистецтвознавців, музейних працівників. 4 жовтня 1991 року експертна група підвела підсумки конкурсу. Для участі в ньому надійшло понад 200 робіт, які зараз зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління.

Варто зазначити, що 192 роботи містили зображення тризуба у різних контекстах. Переміг у конкурсі проект історика-геральдиста Андрія Гречило і художника Івана Турецького. На думку Гречило, тризуб в графічній традиції періоду правління князя Володимира був прийнятий не випадково, оскільки “саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі”.

У 1918 році тризуб також був обраний гербом УНР як символ соборності українських земель. Сьогодні, Великий Державний герб України все ще не затверджений.

За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

Знак князя Святослава
Знак княза Владимира Великого
Знак князя Ярослава

Джерело: Букви

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини