18 найрозкішніших інтер’єрів історичних пам’яток України

2942

За матеріалами: IGotoWorld

Мармур, ліпнина, дорогоцінні метали та меблі із цінних порід дерева – таким оздобленням зустрічають гостей деякі історичні пам’ятки. Розкіш, що збереглася донині, вражає. Адже сьогодні на подібні інтер’єри і екстер’єри довелося б витратити мільйони. Та для колишніх вельмож і правителів жити інакше було б, мабуть, не можливо. Те, що нині ми приймаємо за розкіш, вони бачили щодня.

Та, на жаль, не всі розкішні пам’ятки та їхній декор збереглися до наших часів. 70 років радянської влади завдали чималої шкоди багатьом з них. Адже палаци, храми, садиби, які раніше приймали шановних гостей під музику Вівальді та Моцарта, у той час перетворилися на конюшні, бараки і навіть в’язниці. Та, попри це, чимало вдалося зберегти.

Будинок вчених, Львів

У минулому столітті ця будівля слугувала аристократам як казино. Тож оздоблення і не могло бути дешевим. Проект будівлі створювали архітектори з віденської контори. Цим можуть похизуватися і мешканці Цюриха, Зальцбурга, Гамбурга, де австрійські зодчі працювали над тамтешніми театрами. Нині Будинок вчених – улюблена локація для фотосесій молодят.


Парадний атріум Будинку вчених. Джерело фото: vidia.org.

Де знаходиться: вулиця Листопадового чину, 6.

Каплиця Боїмів, Львів

Подібної каплиці не знайти не тільки в Україні, а й у Європі. Вона прикрашає місто Лева уже більше 400 років, адже зведена у 1615-му. Для оздоблення інтер’єру каплиці Боїмів використали скульптури. Моделями при їхньому створенні були звичайні люди того часу.


Купол Каплиці Боїмів. Джерело фото: panoramio.com, автор – Alexx-1977.

Де знаходиться: площа Катедральна, 1.

Костел Святого Андрія, Львів

Храм входить до комплексу будівель разом з монастирем Бернардинів. Костел вражає розкішним оздобленням. Особливо очей не відірвати від склепіння храму.


Склепіння костелу Святого Андрія. Джерело фото: livejournal.com, автор – alesyazpalessya.

Де знаходиться: площа Соборна, 3-А.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Львів

Одна із найвідоміших будівель Львова. Оперний театр – прикраса міста, якій уже більше ста років. Над його оздобленням працювала ціла плеяда архітекторів. Одним із найяскравіших елементів інтер’єру є олійний живопис на бельгійському полотні.


Стеля вестибюлю Львівського оперного театру. Джерело фото: wikipedia.org, автор – Gusim.

Де знаходиться: проспект Свободи, 28.

Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів

У 19 столітті у будівлі нинішнього головного корпусу університету засідав Галицький сейм. Тож, як і належить такому поважному органу, споруда мала вирізнятися помпезністю та вишуканим стилем. Для оздоблення будівлі використали техніки віденських зодчих.


Парадні сходи головного корпусу ЛНУ. Джерело фото: kameniar.franko.lviv.ua.

Де знаходиться: вулиця Університетська, 1.

Палац Потоцьких, Львів

Одна з найкрасивіших пам’яток Львова – палац Потоцьких, виконана у стилі неоренесансу 19 століття. Відомий палац своїми Червоною, Блакитною та Дзеркальною залами, які оздоблені ліпниною, позолотою та мармуром.


Червона зала Палацу Потоцьких. Джерело фото: gid.travel.

Де знаходиться: вулиця Миколи Коперника, 15.

Готель «Жорж», Львів

Це один із найстаріших діючих готелів України. Зведений австрійськими архітекторами Германом Гельмером та Фердинандом Фельнером у 1793 році, він досі приймає гостей. На нашому сайті можна замовити номер у готелі «Жорж», щоб побачити всю цю велич на власні очі.


Хол готелю «Жорж». Джерело фото: georgehotel.com.ua.

Де знаходиться: площа Міцкевича, 1.

Софія Київська, Київ

Українська пам’ятка часів Київської Русі. Софія Київська відома своїми унікальними мозаїками на 260 квадратних метрах та фресками на 3000 квадратних метрах. Найунікальніша і найвідоміша – шестиметрова мозаїка «Марія-Оранта».


Мозаїка «Марія-Оранта» у Софії Київській. Джерело фото: unian.net.

Де знаходиться: вулиця Володимирська, 24. 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ

Заснований у 1834 році. Нині це один із найкращих університетів країни, який добре відомий усім завдяки своєму Червоному корпусу. Входить до переліку найкрасивіших навчальних закладів України.


Фойє головного корпусу КНУ. Джерело фото: univ.kiev.ua, автор – Олег Жарій. 

Де знаходиться: вулиця Володимирська, 60.

Маріїнський палац, Київ

Президентська резиденція. Саме у цій будівлі, яка зведена у 1755 році, глава країни нагороджує державними відзнаками та приймає делегації. Цінні породи дерева, мармур та меблі 19 століття створюють розкішні інтер’єри Маріїнського палацу.


Зала нагород. Джерело фото: газета «Факти», автор – Сергій Тушинський.

Де знаходиться: вулиця Грушевського, 5а.

Будинок з химерами, Київ

Дім оздоблений скульптурами химерних створінь як ззовні, так і всередині. Можливо, що архітектора будівлі Владислава Городецького на створення цього витвору мистецтва надихнуло сафарі в Африці. Нині у Будинку з химерами приймають офіційні іноземні делегації. 

Сходи у Домі з химерами. Джерело фото: segodnya.ua, автор – Олександр Яремчук.

Де знаходиться: вулиця Банкова, 10.

Одеський національний академічний театр опери та балету, Одеса

Таким чудовим театром одесити, як не дивно, завдячують… пожежі, яка спалахнула в 1873 році. Тоді вогонь знищив стару будівлю. За нову взялися вже знайомі нам віденські архітектори Фельнер і Гельмер. Звели новий оперний театр за зразком Дрезденської опери. Інтер’єр оперного виконано в стилі рококо.

Вид із зали на сцену Одеської опери. Джерело фото: wikipedia.org, автор – Assedo.

Де знаходиться: проспект Чайковського, 1.

Готель «Брістоль», Одеса

Клієнти готелю «Брістоль» можуть похвалитися тим, що мешкали у пам’ятці культурної спадщини України. До слова, у 1926 році його гостем був американський письменник Теодор Драйзер. «Брістоль» став першим готелем Одеси, що мав 4 поверхи.

Ресепшн готелю. Джерело фото: www.bristolhotel-odessa.com.

Де знаходиться: вулиця Пушкінська, 15.

Палац-садиба графів Толстих, Одеса

Також відомий в Одесі як Будинок вчених. Це одна з пам’яток, де вдалося зберегти оригінальне розкішне внутрішнє оздоблення. Мабуть, саме тому творці фільму «Три мушкетери» обрали цей палац, щоб зобразити французький Лувр. 

 Біла зала. Джерело фото: apartila.com.

Де знаходиться: вулиця Сабанеїв Міст, 4. 

Козятинський залізничний вокзал, Козятин

Козятинський вокзал – один із найстаріших та найкрасивіших вокзалів України. Цю пам’ятку 19 століття українці могли втратити під час Другої світової війни, коли у її стінах заклали вибухівку. Проте відчайдушні рятівники встигли зупинити вибуховий механізм.

 Зала очікування Козятинського вокзалу. Джерело фото: swrailway.gov.ua.

Де знаходиться: вулиця Привокзальна, 1, місто Козятин, Козятинський район, Вінницька область. 

Палац графа Кирила Розумовського, Батурин

Палац останнього українського гетьмана має аж 55 кімнат. Зведений у далекому 1805 році, друге життя він отримав після реставрації аж у 2005-му.

Стеля Античної зали палацу Кирила Розумовського. Джерело фото: livejournal.com автор – wendy_beckett.

Де розташований: вулиця Набережна, 1, Палацовий узвіз, смт Батурин, Бахмацький район, Чернігівська область.

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, Чернівці

Нині тут розташований Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Колишня резиденція входить до списку пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО. Китайський шовк, венеціанські дзеркала, мозаїка є родзинками колишньої резиденції.

Мармурова зала Резиденції митрополитів. Джерело фото: uatravel.org.

Де знаходиться: вулиця Коцюбинського, 2.

Єпископська резиденція, Ужгород

Довгий час у резиденції розміщувалася бібліотека місцевого вишу. Тільки у 2009 році приміщення були повернуті церкві. Під час реконструкції резиденції майстри виявили чимало розписів, які були приховані побілкою. Зокрема ось цей, присвячений імператриці Марії-Терезії. Як помітно внизу світлини, стіни оздоблено ілюзорним бароковим живописом.

Стеля Консисторіальної зали Єпископської резиденції. Автор фото:  Вікторія Сабо-Жуйко.

Де знаходиться: вулиця Капітульна, 9.

Найрозкішніші інтер’єри, які прикрашають пам’ятки архітектури України, досі радують як українців, так і численних іноземних туристів. Особливо ними цікавляться приїжджі із сусідніх країн – Угорщини, Румунії, Польщі, Австрії та Словаччини. Адже до складу цих країн у різні століття входили регіони України. І це відобразилося на архітектурі і культурі українців, які перебирали найкращі зразки, щоб і на своїй землі звести розкішні палаци, садиби, дендропарки та ще багато історичних пам’яток.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини