У травні 1880 року для трамваїв у Львові використовували кінну тягу, а з 1894 року почали використовувати електричну.
Через те, що кінний трамвай не міг впоратись зі зростаючими потребами у перевезенні, у 1893 році був оголошений тендер на будівництво ліній електричного трамвая та електростанції потужністю 400 кінських сил (300 кВт).
У тендері перемогла віденська фірма. У березні 1893 року затвердили бюджет проекту, який склав 880 тис. крон. Будівництво лінії електричного трамвая почалося у вересні 1893 року.
31 травня 1894 року у Львові було відкрито регулярний рух другого в Україні і четвертого в Австро-Угорщині електричного трамвая.
Довжина ліній становила 8,3 км. Діяли такі маршрути (подані сучасні назви вулиць): «проспект Свободи — вулиця Степана Бандери — головний вокзал», «проспект Свободи — вулиця Івана Франка — Стрийський парк» і «проспект Свободи — вулиця Личаківська — Личаків». Відкриття було приурочено до Крайової виставки 1894 року, що проходила у Стрийському парку.
Поява електричного трамвая у Львові була сприйнята неоднозначно. Так, жінки львівських візників, які жили на Личакові, закидали перший електричний трамвай помідорами та тухлими яйцями. За Ільком Лемком, «деяка пані Скоробецька, жінка візника, що втратив роботу, як писали тодішні поважні львівські газети, „зробила трамваю пропозицію, фізично неможливу до виконання, з відповідними жестами“. Простішою мовою це означало, що згадана пані, закинувши спідницю і нахилившись до трамвая задом, закликала його поцілувати її в одне місце».
Фото з відкритих джерел
Джерело: ГалІнфо