12 українських гуртів, яких полюбили закордоном

3020

Поки в Україні продовжують обурюватись через нібито брак якісної вітчизняної музики, в українських музикантів з’являються шанувальники за кордоном.

Рок, альтернатива, електро та метал – усе це дуже добре звучить по-українськи. Молодих музичних гуртів, що грають якісну музику, стає все більше. От тільки в самій Україні надмірною увагою їх не балують. Зате схвальні відгуки чи що важливіше – кількість завантажень їхніх пісень чи повні зали на концертах, можна побачити за кордоном.

Українську музику почули, українську музику хочуть чути. Цікаво, що у творчості деяких гуртів, які користуються популярністю у західних слухачів, наявні українські етно-мотиви. Серед улюбленців зарубіжних меломанів є також і ті музиканти, які співають виключно українською.

Еспресо.TV підготувало добірку українських виконавців, які за кордоном не менше, а часто і більш популярні, аніж в Україні.

Zapaska

Дует Павла Нечитайла та Яни Шпачинської, який грає етно-електронну музику та інді-поп, існує з 2009 року. Їхня музика відрізняється оригінальністю виконання: свої композиції Zapaska створюються за допомогою зациклювання та міксування музичних фраз.

Гурт вже має два міні-альбоми та дві повноформатні платівки. Однак за кордоном вони більш популярні, аніж в Україні. Так, у 2014-му їхня композиція Shkolyarska потрапила до списку пісень, які особливо вразили протягом року. Перелік був складений оглядачем Euronews Робертом Хаквіллом та опублікований на офіційному сайті телеканалу.

У 2015-му їхня композиція “Літак” на слова Богдана-Ігоря Антонича, яка увійшла до першого альбому, стала саундтреком до американського короткометражного фільму вашингтонського відео-журналу Freehub Magazine. Музику Zapaska використовували також чеські кінематографісти для фільму, який вийшов там у прокат.

А британське видання Overblown назвало їхній останній альбом Pomalu найкращим релізом-2016 на пострадянському просторі.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/144904494″ params=”color=ff5500&auto_play=true&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]

“ДахаБраха”

Вони вже давно підкорили закордон та виховали там цілу армію фанатів української етно-музики. Група, організатором і художнім керівником якої є Владислав Троїцький, створила власний стиль – етно-хаос.

До складу гурту входять Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська та Марко Галаневич. Вони виконують українські народні пісні в автентичній манері, поєднуючи їх зі звучанням широкої низки інструментів із різних куточків світу.

“ДахаБраха” виступали на найвідоміших фестивалях світу – Glastonbury, Sziget, Helsinki Festival, Med, Mundial, Oslo World Music Festival, Dublin World Music Festival, Fusion, GlobalFEST та багатьох інших по всьому світі.

Саме “ДахаБраха” стали єдиними представниками з України у легендарному шоу “Later… ” with Jools Holland на BBC, а також були в ефірах радіо KEXP та NPR. До речі, композиція “Шо з-под дуба” стала саундтреком до серіалу “Фарго”, який продюсують культові режисери Ітан та Джоел Коени.

Гурт “ДахаБраха” називають послом України в світі. Музиканти виступають у Колумбії, Бразилії, Мексиці, США, Канаді, Китаї, Малайзії, Південній Кореї, Австралії, Новій Зеландії та в більшості країн Європи.

ONUKA

Ще один український гурт, який підкорив закордонних слухачів, використовуючи у своїй творчості знову ж таки фольклорні мотиви. ONUKA грає електро-фолк, поєднуючи електронну музику та народні інструменти.

Вокалісткою гурту, автором текстів, головним автором ідей є Наталія Жижченко. Вона також грає на сопілці, окарині, свистульці, омнікорді, невеликих перкусійних інструментах та керує відтворенням семплів. Головним композитором, саунд-продюсером, аранжувальником та арт-директором проекту є Євген Філатов.

ONUKA виступали на фестивалях Sziget та Eurosonic у Нідерландах. Але найбільший успіх у закордонної аудиторії музиканти отримали після виступу разом з оркестром НАОНІ на Євробаченні-2017 як запрошений гість. Український гурт розхвалили як іноземні слухачі, так і преса.

Музичне британське видання NME охарактеризувало виступ ONUKA як найкращий номер вечора: “12 балів від нас”. Але більш показовим стало потрапляння останнього ЕР “Vidlik” у чарти iTunes багатьох європейських країн. Ба більше, за кілька діб міні-альбом посів першу сходинку електронних чартів iTunes у Британії, Польщі, Німеччині, Данії, Нідерландах та Швеції. Він також опинився на другій позиції у Бельгії, на третій – у Франції та Швейцарії та на четвертій в Австралії.

Джамала

Завдячує Євробаченню популярністю на Заході і українська співачка кримськотатарського походження Джамала (справжнє ім’я – Сусанна Джамаладінова). Артистка представляла Україну на пісенному конкурсі у 2016 році у Стокгольмі, де виборола перемогу з піснею “1944”.

Успіх на Євробаченні допоміг Джамалі підписати контракт з всесвітньовідомим лейблом Universal Music Group. У червні минулого року Universal Music Denmark випустив альбом української співачки “1944” в Європі. До платівки увійшли 12 композицій: вісім англійською і три українською мовами.

Реліз цього ж альбому в США відбувся у липні того ж року. В Америці його здійснила компанія Republic Records, що входить до Universal Music Group і працює з такими артистами, як Ariana Grande, Drake, Florence + The Machine, John Newman, Nickelback, Nicki Minaj, The Weeknd та інші.

Окрім того, що платівка Джамали продається тепер по всьому світу, сама артистка також виступає з концертами в країнах Європи.

Sinoptik

Рок-гурт, створений 5 років тому в Донецьку, в Україні відомий набагато менше, ніж за її межами. Тріо, до складу якого входять Дмитро Синоптик, Дмитро Сакір та В’ячеслав Лось, грає альтернативну та інді-рок-музику. Вони записали вже три студійні альбоми.

Фронтмен гурту Дмитро Синоптик до Sinoptik грав у кількох гуртах у Лондоні та навіть виступав на Reading Festival. У травні 2016-го Sinoptik представили Україну в фіналі міжнародного конкурсу The Global Battle Of The Bands в Берліні, і стали першим українським гуртом, що посів перше місце і отримав звання Найкращого нового рок-гурту світу.

А ще до перемоги у GBOB українці здійснили успішний європейський тур, після якого їх стали частіше запрошувати виступати в Європі. Минулої осені вони влаштували європейський тур на підтримку нового альбому “Interplanet Overdrive”, охопивши міста Австрії, Болгарії, Словаччини, Румунії, Чехії та Греції.

Зараз Sinoptik частіше можна побачити на закордонних концертах, адже в Україні, на жаль, нові українські гурти користуються меншим попитом.

Stoned Jesus

Це тріо грає психоделічний та блюз-рок. За 8 років існування колективу музиканти випустили три повноформатні платівки та один ЕР. Їхній альбом The Harvest, який вийшов у 2015-му, потрапив до багатьох топів Західної Європи.

Створений у 2009 році, гурт Stoned Jesus практично одразу зайнявся гастрольною діяльністю, відвідавши з концертами не лише Україну, а й Західну Європу. На їхньому рахунку – релізи трьох альбомів на вінілі та синглу в Німеччині, виступи у 22 країнах.

Після щільного гастрольного графіку в Європі хлопців запрошували з концертами до США, Британії та на один з найбільших рок-фестивалів – Hellfest-2016 (Франція). Stoned Jesus стали першим українським рок-гуртом, який об’їздив з туром Південну Америку. За 8 днів музиканти відіграли концерти у Чилі, Аргентині та Бразилії.

Hell:On

Метал-гурт із Запоріжжя існує з 2005 року, однак, попри велику кількість позитивних відгуків за кордоном, в Україні Hell:On відомі мало.

На рахунку гурту, окрім демо та міні-альбомів, 5 повноформатних платівок. До речі, два альбоми – “Hunt” (2013) і “Once Upon A Chaos” (2015) – були випущені на німецькому лейблі Ferrrum.

Останній альбом був дуже розхвалений західною пресою. Про нього написали майже 30 видань Фінляндії, Португалії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини та інших країн.

Гастрольну діяльність у Європі Hell:On розпочали ще у 2009-му. Відтоді вони виступали в Польщі, Нідерландах, Німеччині, Чехії та інших країнах.

Panivalkova

Жіноче інді-поп-тріо самі про себе кажуть, що співають “у стилі чуттєвого мінімалізму”. У своїй музиці дівчата використовують велику кількість інструментів: клавіші, кастаньєти, губну гармоніку, перкусію, барабани тощо.

Будь-який свій виступ Ірина Кульшенко, Даша Пугачова та Іра Лузіна перетворюють на справжній перформанс із жартами та яскравими костюмами. Однак українські слухачі поки приймають Panivalkova стримано. Натомість в Європі у гурту вже є своя аудиторія.

Цього літа, протягом червня-липня, музикантки були в своєму першому турі Західною Європою. Загалом дівчата відвідали 13 міст Польщі, Німеччини, Люксембургу, Бельгії та Нідерландів.

Mari Cheba

Український електронний гурт існує всього з 2015 року, однак вже встиг отримати позитивні відгуки на Заході. Солістка Марі Чеба отримала звання “найкращий жіночий вокал” серед виконавиць з Америки і країн Європи за версією Trip Hop Nation.

Окрім самої Марі, у гурті грають Валентин Латиш (клавішні) та Денис Рильков (електро-гітара). Гурт змішує різні стилі, створюючи свій власний. У написанні своєї музики Mari Cheba керуються інтуїцією. Усі пісні гурту – україномовні. У 2016 Mari Cheba презентували дебютний альбом IONA.

Jinjer

Ще один український метал-гурт, що виступає з сольними концертами за кордоном. Група Jinjer утворилася у 2009-му в Горлівці. А вже за 4 роки музиканти вирушили у свій перший інтернаціональний тур, виступивши протягом 20 днів у містах України, Молдови та Румунії.

Через кілька місяців музиканти вже грали на опен-ейрах Румунії та Болгарії. Тоді ж, у 2013-му, Jinjer були названі найкращим метал-гуртом України.

А у квітні 2014-го Jinjer вирушили у турне на підтримку першого повноформатного альбому, відігравши концерти не лише в Україні, а й в Польщі, Чехії, Німеччині, Бельгії, Франції та Швейцарії.

Kozak System

Колишні учасники гурту “Гайдамаки” у 2012-му створили успішний музичний проект Kozak System, який став популярним як в Україні, так і за кордоном. На рахунку рок-музикантів – три повноформатні платівки.

Kozak System співають ліричні та злободенні пісні українською та грають на акордеоні, гітарі, трубі та ударних. Вони дуже часто виступають у Польщі та співпрацюють з польськими музикантами. Загалом за 5 років існування гурту “Козаки” відіграли концерти у 18 країнах світу.

Так, у 2013-му, окрім виступів в Україні, Польщі та Німеччині, рокери представляли країну на Днях України у Великій Британії. А влітку 2015-го Kozak System стали хедлайнером чеського фестивалю Trutnoff разом із Prodigy, The Subways та Matisyahu. А цього літа музиканти вже встигли відіграти концерти в США, Німеччині, Польщі, а восени вирушать у Лондон, Дублін та Монреаль.

Brunettes Shoot Blondes

Хлопці з Кривого Рогу, що грають інді-поп та альтернативну музику, буквально прогриміли у 2014-му з кліпом “Knock Knock”. Тоді їхнє відео, зняте за допомогою 14 пристроїв Apple, за перші 10 днів передивились понад 5 млн разів на YouTube.

Зарубіжна преса називала його сенсаційним, а усі відгуки були позитивними. Публікації про українців Brunettes Shoot Blondes з’явилися у Billboard, The Daily Mirror, USA Today, Mashable, Business Insider, Daily Mail та інших медіа.

Але гурт утворився ще у 2010-му. До речі, вже тоді, на початку своєї кар’єри Brunettes Shoot Blondes виступали у Києві, а також тричі виїжджали до Європи із серіями концертів. Зокрема українські музиканти запалювали грали свою музику на фестивалям “Wybieram Wschod” у Познані (Польща), “OstAnders 2013” у Нюрнберзі (Німеччина) та “Eastern Hipsters” у Білостоку (Польща). Окрім фестивалів, Brunettes Shoot Blondes давали концерти в Польщі та Німеччині.

Поки на рахунку Brunettes Shoot Blondes один альбом – “Bittersweet”. До речі, однойменний кліп музиканти знімали у партнерстві з німецьким виробником автомобілів “Opel”.

Фото з відкритих джерел

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини