10 термальних басейнів Закарпаття (ціни та графік)

6521

Термальні води в світі відомі давно. Їх успішно використовують у будь-який час року: для лікування, насолоди і відпочинку. На території України термали тільки почали свій тріумфальний хід, а особливо в Закарпатській області.

Це пов’язано з тектонічною будовою Закарпаття. Тут в земній корі багато розломів різної глибини, і поверхневі води по розломах проникають в надра, нагріваються і насичуються мінералами, а потім під тиском витісняються на поверхню.

Оздоровчий комплект “Жайворонок” (Берегово)

Це унікальний, сучасний і комфортний комплекс відпочинку, на території якого знаходиться єдиний в Україні критий термальний басейн. Вода йде прямо зі свердловини глибиною 1150м. Тобто, вона не піддається технічній або хімічній обробці.

Термальна вода показана людям, сраждаючими захворюваннями:

 • Опорно-рухової системи (артрит, артроз, поліартрит, остеохондроз, наслідки пошкоджень кісток, м’язів і сухожиль);
 • Серцево-судинної системи (гіпотонія, гіпертонічна хвороба І-ІІ ступеня, атеросклероз, флебіти);
 • Нервової системи (радикуліт, ішіас, неврози, неврастенія, мігрень, безсоння).

Вартість:

 • дорослі – 200 грн. / 2 год, Цілий день – 400 грн.;
 • діти ростом від 120 до 150 см. – 100 грн. / 2 год, Цілий день – 170 грн.;
 • діти ростом до 120 см. і учасники АТО – безкоштовно;
 • пенсіонери – 150 грн. / 2 год;
 • оренда шафки входить у вартість.

Графік роботи: з 08:00-22:00 год., Без вихідних.

Комплекс «Термальні води Косино»

«Косино» – це сучасний оздоровчо-рекреаційний комплекс для всієї родини, розташований серед 200-річного дубового гаю мальовничої Берегівщини.

Термальні води Косинського родовища призначені для зовнішнього застосування при наступних захворюваннях:

 • опорно – руховий апарат: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки перелому суглобів, післяопераційний стан, захворювання суглобових тканин;
 • захворювання серцево – судинної системи: гіпертонічна хвороба I-II стадії, з порушенням кровообігу не вище I ст., постміокардичний кардіосклероз з порушенням кровообігу не вище I ст.;
 • периферична нервова система: травми нервових кінцівок і сплетінь, захворювання нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит;
 • периферичні судини: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит с порушенням кровообігу нижніх кінцівок I-II ступеню, акроангіоневроз, варикоз;
 • біліарна система: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.

Вартість:

 • дорослі – 400 грн. / 3 години., Цілий день – 850 грн. (Для груп від 15 осіб знижка 10%);
 • учасники АТО і інваліди 1 групи – 150 грн. / 3 години., Цілий день – 350 грн.;
 • діти ростом до 150 см. – безкоштовно;
 • оренда шафки – 50 грн. Тел. (0312) 44-04-04, (067) -907-55-00

Графік роботи: 09:00 – 20:00 год, без вихідних.

Термальні чани (с. Лумшори)

Невелике село Лумшори, розташоване у вузькій ущелині у найбільшій полонини українських Карпат Руни, стало дуже відомим завдяки тому, що тут знаходяться популярні серед туристів, так звані «чани». Це великі металеві посудини-котли, в які набирається мінеральна вода і поміщається від 2 до 10 чоловік в залежності від розміру чана.

Родзинкою чана є те, що оздоровча процедура відбувається під відкритим небом, незалежно від пори року. Чани знаходяться у гірської річки, і купання в них треба чергувати з зануренням в холодну проточну річкову воду (це рекомендують робити 5-7 разів за сеанс).

Вартість: 600-800 грн. за одну годину (в залежності від розміру чана).

Комплекс “Теплі води” (с. Велятино)

Серед живописних вулканічних гір в околицях села Велятино розташований комплекс «Теплі води». На великій території розташовані два термальні басейни і кілька бочок з лікувальною водою і два басейни з прісною водою нормальної температури.

Місцева термальна вода бромно-хлоридно-натрієва з підвищеним вмістом йоду. Її мінералізація в 33 рази вище за мінералізацію морської води. Ця термальна вода славиться своїми лікувальними властивостями. Вона допомагає тим, у кого проблеми з кістками, хвороби нервової і ендокринної систем, органів дихання. Корисна вода також при артритах, остеохондрозі, остеомієліті, склеродермії, остеоартрозі.

Вартість:

 • дорослі – 200 грн. / 2 год, Цілий день – 400 грн.;
 • діти до 140 см – 100 грн. / 2 год, Цілий день – 200 грн.;
 • діти до 3-х років – безкоштовно; • пенсіонери від 60 років – 160 грн. / 2 год, Цілий день – 400 грн.;
 • учасники АТО – безкоштовно / 2 год, Цілий день – 300 грн.;
 • оренда шафки входить у вартість.

Графік роботи: з 09: 00-19: 00 год, без вихідних.

Навчально-спортивна база «Закарпаття» (м Берегово)

Басейн з термальною водою (30 – 45 ° C) був відкритий ще в далекому 1967 році. Лікувальну воду добувають зі свердловини глибиною 1100 метрів, а потрапляє вода в басейн з півторакілометровій гейзера. Термальна вода містить в собі йодні та бромні солі, а також мінерали хлоридно-натрієвого складу.

На території бази розташований великий басейн (51 м х 22,2 м) під відкритим небом, температура води якого навіть в зимові морози не падає нижче 32 ° С. Також тут є два маленьких басейну для дітей. За своїми фізико-хімічними властивостями існує тільки три аналоги даної термальної води, а саме в Новій Зеландії, Ісландії і на Курильських островах.

Вартість:

 • дорослі – 140 грн. / 1 година.,
 • діти до 13 років – 70 грн. / 1 година.

Графік роботи: 09:00-19:00 (взимку останній вхід в 18:00), без вихідних.

Санаторій «Теплиця» (м. Виноградів)

Санаторій розташований біля підніжжя карпатського ботанічного заказника «Чорна гора», на околиці міста Виноградів. Цей район вважається одним з найтепліших і найбільш екологічно чистих у Закарпатті. Лікувальна вода для басейну видобувається зі свердловини майже кілометрової глибини, з температурою +39 ° С і має широкий спектр показань при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферичної нервової системи.

Відвідати термальний басейн можуть тільки ті, хто проходить оздоровлення в санаторії.

Вартість путівки (в яку входить купання в басейні) від 660 грн. з людини за день перебування.

Спортивно-оздоровчий комплекс ДЮСШ (м.Мукачево)

Мало хто знає, але в місті Мукачево також є термальний басейн, він відноситься до спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСШ і розташований в парковій зоні Мукачево поруч з річкою Латорицею. Басейн тут тільки один і працює тільки влітку через те, що в інші пори року важко витримати оптимальну температуру води. Основа лікування – місцева хлоридна кальцієво-натрієва надзвичайно мінералізована вода.

Суттєвою перевагою даного басейну є символічна ціна за відвідування, в порівнянні з іншими термальними басейнами. Станом на липень 2018 року басейн не працює в зв’язку з ремонтом. Згідно з проектом реконструкції чаша басейну повинна бути розділена на дві частини – з термальною і прісною водою.

Вартість: для дорослих вхід коштував 15 грн, для дітей 10 грн.

Графік роботи: з 9:00 до 20:00.

Готельно-ресторанний комплекс «Золота гора» (с. Барвінок)

Комплекс «Золота Гора» розташований в селі Барвінок, в двох кілометрах від міста Ужгорода. Це дуже мальовниче місце, звідки відкривається чудова панорама Ужгорода та середньо-дунайської низовини.

Вас чекають п’ять сучасних термальних басейнів з температурою води 29 і 39 градусів, два в приміщенні і три на відкритому повітрі. За хімічним складом і температурі вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвим гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації. По складу тутешня вода схожа на термальні води кращих курортів Франції, Німеччини та Чехії. Купання в такій воді принесе користь людям з анемією, цукровим діабетом, подагрою і ін.

Вартість:

 • дорослі – 250 грн. / 2 год + Кожен наступний час – 100 грн .;
 • діти ростом 110-150 см. – 125 грн. / 2 год; повний день – 250 грн;

Графік роботи: 8:00-22:00 год., Без вихідних.

Санаторний комплекс «Деренівська купіль» (с. Нижнє Солотвино)

У мальовничому передгір’ї Карпат, в урочищі Деренівка в 12 кілометрах від Ужгорода, серед прекрасних пейзажів народжується особлива цілюща вода, яка ще чотири століття тому прославила курорт і цю місцевість на всю Європу.

Відновити життєву енергію можна в басейні СПА комплексу «Срібні терми», купіль з мінеральною водою рекомендується для лікування і профілактики захворювань, що вимагають енергійного тепла.

Вартість:

 • дорослі – 440-580 грн. в день,
 • діти 120-150 см – 230-300 грн. в день,
 • діти до 120 см – безкоштовно.оренда шафки входить у вартість.

Графік роботи: З 11:00-20:00, Вт-Нд 9:00-20:00, без вихідних.

Санаторій «Термал Стар» (с. Нижнє Солотвино)

Санаторій «Термал Стар» розташований в 12 кілометрах від міста Ужгород, в мальовничій місцевості Карпат, на березі озера. Оточений лісами, оповитий кристально чистим повітрям санаторій дарує незвичайні можливості для чудового відпочинку і лікування в Закарпатті. Санаторій займає площу 12 га.

На території працюють два відкритих термальних басейнів, вода в яких багата кремнієм. Саме такий склад води сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, покращує стан кісткової і хрящової тканин, шкірних покривів, знижує ризик розвитку атеросклерозу.

Вартість: басейн 250 грн день, путівка – 1350 грн на добу (вартість басейну не входить в путівку)

Графік роботи: Пн-Пт 9: 00-17: 00, Сб-Нд – вихідні.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини