Швидко пролетіли 4 роки. 4 роки шаленого виру подій і змін. Роки перемог та смертей, роки надій та розчарувань, і роки нових, вистражданих серце, кров’ю та болем, пісень.
1. Небесна Сотня (“Пливе кача по Тисині”) – Піккардійська терція
«Пливе кача по Тисині…» — українська лемківська народна пісня. Широко відомою, у виконанні гурту «Піккардійська терція», ця пісня стала в 2014 році, підчас подій Європейської революції в Україні. Вперше вона прозвучала на Майдані Незалежності в січні, після смерті білоруса Михаїла Жизневського, який одним з перших загинув у боротьбі зі злочинною владою. Його друзі знали, що «Гей, пливе кача» є його улюбленою піснею і тому ввімкнути її підчас прощання з ним. Через сильне смислове і емоційне навантаження цієї пісні її продовжили співати в пам’ять за загиблими, трохи з часом вона стала неофіційним гімном який співали в пам’ять за загиблими активістами Євромайдану (Небесної сотні)Загиблі на Майдані. 21.02.2014. Пісня «Плине кача по тисині…».
2. “Мамо, не плач”.
Слова написала львівська журналістка, Оксана Максимишин-Корабель. Пісня написана 21 лютого, у час піку трагічних подій на Майдані.
3. “Вітя, чао” – виконала Ольга Хуторянець, колишня студентка журфаку ЛНУ Франка.
Пісня, кліп-фейлетон, знятий групою тележурналістів і громадських активістів та присвячений українському президенту Віктору Януковичу. Кліп відразу став одним з хітів українського сектору YouTube: уже на 12 грудня 2013 року набрав понад 120 тисяч переглядів[1][2], а за перший тиждень з розміщення він став лідером серед пошукових запитів з України сервісу Google[3]. Станом на 10 березня 2014 року тільки в першій, найвідомішій, версії[4] кліп мав понад мільйон переглядів. Пісня стала одним з «гімнів Євромайдану»
Автор українського тексту: Ірина Земляна («Демократичний Альянс»)
Автор ідеї і режисер кліпу: Азад Сафаров,(журналіст 5-го каналу)
Оператор Іван Наконечний (5-й канал)
Перше виконання: Ольга Хуторянець (телеканал СТБ)
4. Пісня «Час дати відсіч» – гурт «Хочу ЩЕ!»
«Одна з останніх наших пісень – «Час дати відсіч» – стала дуже актуальною на Майдані. Написана вона півтори роки тому. Але її слова столи пророчими. Тому кліп ми відзняли на київському Майдані ще на початку грудня. Тоді ми ще не могли й подумати, що незабаром у нашій країні буде війна», – розповіла вокаліста гурту «Хочу ЩЕ!» Наталія.
5. А я живий, матусенько, живий… – Софія Федина
Голос Львівського Євромайдану, Софія Федина виконала цю пісню 25 лютого 2014 року.
Присвята усім борцям за волю України на Євромайдані
Співає Софія Федина. Слова – Лідія Яр, музика – Софія Федина, гітара – Степан Лесняк, звукозапис – Сергій Владарський (Львівська Хвиля), переклад – Орися Трач, відео – творча група ФРАНКО ТВ
6. Наталка Карпа – Реквієм за Небесною Сотнею
Наталка Карпа записала пісню-реквієм до 9-го Дня Пам’яті за героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за краще майбутнє України. «Молоді хлопці, інтелектуальний мужній цвіт нації… Сльози в очах в ці дні за кожного з Вас… Як нам буде Вас бракувати… Ви боролись за вільну Україну, за справедливість і так шкода, що не зможете пожити в ній… Ви ті, кому я хочу вклонитися до землі… Ви — Герої, кожен, хто поклав життя і здоров’я — Герої, кожен, хто підтримував майдан, був на передовій, молився за перемогу — Герої!», — написала Наталка на своїй сторінці у Facebook.
7. «Небесну Сотню, Господи, прийми» – Павло Табаков
Прем’єра пісні на великій сцені відбулася на сороковини від дня загибелі Героїв України – під час концерту-реквієму у Чернівецькій філармонії.
Ідея створити пісню у підтримку Майдану виникла у Павла Табакова ще на початку Революції Гідності.
– Згодом події у Києві розгорталися настільки швидко і драматично, що моє натхнення застигло в очікуванні… – каже Павло Табаков. – А поштовхом до написання пісні «Небесну Сотню, Господи, прийми» став вірш мого доброго друга, буковинця Василя Фесюка. Коли почитав його поезію, у якій є, зокрема, такі рядки: «Я йду туди, де в нашу волю й честь, / Стріляють із злочинних перехресть», то музика з’явилася практично відразу. Це одна з тих пісень, які народжуються за 10 хвилин. Це – пісня-пам’ять, пісня-нагадування. Не маємо права ні на мить забувати про подвиг, який здійснили Герої Небесної Сотні. Бо тільки так зможемо вибороти для України краще майбутнє. А я вірю, що так і буде! Слава Україні! Героям слава!
8. Точка зору – Віктор Морозов та Андрій Панчишин
Відомі львівські музиканти Віктор Морозов та Андрій Панчишин надихнулися Євромайданом і створили версію гімну України, як його сприймають Віктор Янукович і «регіонали».
9. Revolution Ukraine – виконав Artisto
Пісню “Revolution Ukraine” виконав львівський виконавець Ростислав Хитряк під псевдо Artisto Відеокліп створено під час Євромайдану – волевиявлення Великого українського народу! Любіть Україну!”Україно, вперед! Час настав!!!”
10. Пам’яті Небесної Сотні – ROCKOKO
Презентація кліпу “Пам’яті Небесної Сотні” відбулась у Львові в Копальні кави 5 квітня 2014 року під час повноформатного концерту гурту ROCKOKO.
Джерело: Фотографії старого Львова