додому Новини Залужний визначив головні завдання на 2024 рік та заговорив про зміни до...

Залужний визначив головні завдання на 2024 рік та заговорив про зміни до підходів ведення війни

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний написав статтю. У ній він окреслив головні завдання нашого війська на 2024 рік. Зокрема, заговорив про зміни до підходів ведення війни з країною-агресоркою.

Як зауважив Валерій Залужний, він переконаний, що ми повинні бути мобільнішими у тактиці та засобах. Це дозволить здобути перемогу у війні, яку розв’язала Росія, – пише 24 канал.

Як Залужний окреслив завдання на 2024 рік

За словами головнокомандувача ЗСУ, ми повинні використовувати наш унікальний досвід ведення бойових дій, а також шукати нові спроможності та шляхи, щоб здобути перевагу над противником.

Відтак, у цьому контексті, підкреслює він, безсумнівну перевагу мають саме технології, якщо порівнювати з традицією ведення бою. Завдяки їм можна збільшити кількість безконтактних бойових дій, що дозволить знизити рівень втрат.

Отже, з урахуванням вимог сьогодення, найголовніше наше завдання буде полягати в прийнятті нової точки зору на форми і способи застосування Сил оборони для досягнення Перемоги, – наголосив Валерій Залужний.

За словами головнокомандувача ЗСУ, основна причина зміни стратегії, форм і способів застосування військ – розвиток озброєння та військової техніки, особливо безпілотних систем, які масово застосовують та які дозволяють виконувати широкий спект завдань.

Відтак безпілотні системи, поряд із іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин, – зазначив він.

Водночас він звернув увагу на інші фактори, які впливають на рішення шукати нові форми застосування Сил оборони. Серед них:

  • нестабільна політична ситуація довкола нашої країни, через що скорочується військова підтримка;
  • висока ймовірність, що Росія провокуватиме низку конфліктів типу тих, що спалахнули в Ізраїлі та Ємені, щоб відволікати від підтримки України основних партнерів;
  • виснаженість запасів ракет і боєприпасів до артилерії та ППО у наших партнерів, пов’язана з високою інтенсивністю бойових дій, а також неможливість оперативно поповнювати запаси через світовий дефіцит пороху;
  • недостатня ефективність санкційної політики, через що Росія та її партнери розгортають потужності оборонно-промислового комплексу, що дає можливість ворогові вести позиційну війну на виснаження;
  • значна перевага ворога у мобілізаційному людському ресурсі, а також “неспроможність державних інституцій покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів”;
  • труднощі у виробництві вітчизняних боєприпасів, пов’язані з недосконалістю нормативно-правової бази та частковою монополізацією цієї галузі;
  • невизначеність характеру подальшої збройної боротьби такого масштабу, що ускладнює визначення пріоритетів підтримки серед наших партнерів.

Валерій Залужний наголосив, що основні зусилля у 2024 році потрібно буде зосередити на:

  • створенні системи забезпечення високотехнологічними засобами Сил оборони;
  • впровадженні новоої філософії підготовки, а також ведення воєнних дій з урахуванням обмежень;
  • у найкоротші терміни опанувати нові спроможності для ведення бойових дій.

Потреба у збільшенні використання безпілотників

Необхідність суттєво збільшити спроможності безпілотних систем та інших новітніх технологічних систем, позитивно впливати на перебіг бойових дій, спонукає як наслідок до пошуку нових форм і способів застосування, які, в свою чергу, безумовно вплинуть і на структуру як Збройних Сил, так й інших складових сил оборони України,
– зазначив Залужний.

Він додав, що безпілотні та інші новітні технології дають можливість розв’язати низку ключових проблем, які виникають під час організації та ведення бойових дій Силами оборони. Мовиться про здатність:

  • підвищити ступінь безконтактності ведення бойових дій, що дасть можливість знизити рівень втрат;
  • знизити ступінь участі традиційних засобів ураження під час виконання бойових завдань;
  • вести бойові дії з обмеженим залученням важкої бойової техніки;
  • завдавати ворожому флоту та його береговій інфраструктурі уражень з високою ефективністю та мінімальним ризиком для особового складу.
  • завдавати масованих раптових ударів по об’єктах критичної авіації, важливих комунікаціях без використання дорогих ракет і пілотованої авіації.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини