додому Новини Росіяни не зможуть молитися на Афоні: що на практиці означає розрив відносин...

Росіяни не зможуть молитися на Афоні: що на практиці означає розрив відносин між РПЦ і Константинополем

Синод РПЦ готує “жорстку” відповідь на рішення Константинополя щодо України

Рішення Російської православної церкви про припинення євхаристичного спілкування із Константинопольським патріархатом  на практиці матиме наслідки як для священиків, так і для пересічних віруючих двох церков.

За словами голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополита Волоколамського Іларіона, священики двох церков не зможуть здійснювати спільні богослужіння, а миряни РПЦ не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату.

“У практичному плані це означає, що ми не зможемо здійснювати спільні богослужіння з Константинопольським патріархатом, наші архієреї і священики не зможуть брати участь у здійсненні спільних літургій з ієрархами, священиками Константинопольського патріархату, а миряни не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату”, — цитує Іларіона видання “Газета.ru”.

Рішення РПЦ також означає, що православні росіяни не зможуть молитися в храмах на горі Афон у Греції, сказав речник патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександр Волков, передає ТАСС.

За його словами, Афон — це канонічна територія Константинопольського патріархату “з усіма наслідками, що з цього витікають”. Волков пояснив, що поки відносини між двома церквами не зміняться, віруючі РПЦ не зможуть причащатися або брати участь у богослужіннях у храмах Константинопольського патріархату.

Крім храмів на горі Афон, віруючим РПЦ не можна також молитися в храмах Константинопольського патріархату, розташованих у Стамбулі і Анталії в Туреччині. Крім того, під заборону потрапила низка церков у Греції: на Криті і на островах Додеканеса, найбільший з яких — Родос.

Секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протоієрей Ігор Якимчук заявив, що за порушення заборони на священиків чекає покарання (стягнення), а миряни змушені будуть покаятися на сповіді в непослуху церкви, передає РБК.

Серед покарань для священиків може бути звільнення від посади, тимчасова або довічна заборона у священнослужінні, виверження з сану і відлучення від церкви.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини