додому Життя Традиції Петра і Павла 2021: коли відзначається та що не можна робити у...

Петра і Павла 2021: коли відзначається та що не можна робити у велике свято

День святих апостолів Петра і Павла щорічно відзначається 12 липня. Відповідно до церковного переказів, цього дня обидва учні Ісуса Христа мученицьки загинули в Римі.

У народі свято відоме під назвами Петрів (Петропавлів) день, Петро й Павло. Воно завершує багатоденний Петрів піст, люди відвідують святкову церковну службу та розговляються. Про головні традиції, прикмети і заборони цього пише  OBOZREVATEL.

Хто такий апостол Петро

Апостол Петро (Симон при народженні) походив з простої сім’ї рибалок. Якось брат Андрій познайомив його з Ісусом Христом. Разом зі Спасителем Петро був у Гефсиманському саду, захищаючи Його від тих, хто прийшов зі зрадником Іудою, і тієї самої ночі тричі відрікся від свого Вчителя, але покаявся і був прощений Ісусом.

Після Воскресіння Христа та зіслання Святого Духа Петро та інші апостоли з проповіддю вирушили в мандри світом. У книзі “Діяння апостолів” згадується про те, що Петро звертав у християнство тисячі людей і зцілював хворих.

За переказами, під час гонінь християн учні просили апостола втекти з Риму, але дорогою з цього міста він зустрів Спасителя. “Куди йдеш Ти, Господи?”, – запитав Петро. На що Ісус сказав: “Якщо ти залишаєш народ мій, я йду до Риму, на нове розп’яття”. Тому апостол залишився в місті та був розп’ятий – за його бажанням, головою вниз, бо вважав, що не гідний померти так само, як його Учитель.

Хто такий апостол Павло

Апостол Павло насправді не був учнем Спасителя. До звернення до Ісуса його звали Савл і був він гонителем християн. Одного разу, дорогою до Дамаска, до нього звернувся сам Бог. Яскраве світло засліпило його очі, і мандрівник почув: “Савле, Савле, чому ти Мене гониш?”. На питання, хто з ним говорить, голос відповів: “Я Ісус, що Його переслідуєш ти”.

Голос звелів осліплому Савлу продовжити шлях до Дамаска, де той через три дні хрестився і прозрів під час занурення у воду.

Відтоді він став старанним проповідником слова Божого. Не раз Павло опинявся у в’язниці через свої проповіді. Коли його було схоплено в Римі, апостол отримав смертний вирок. Святого не розп’яли, а як римському громадянинові відсікли голову.

День Петра й Павла був шанованим ще в ранніх християн, а в 4 столітті отримав статус великого свята. Перша привезена на Русь ікона апостолів сьогодні зберігається в Новгородському Софійському соборі.

Традиції на Петра й Павла: що можна робити

День Петра й Павла – велике церковне свято. Вірянам слід відвідати святкове богослужіння в церкві, сповідатися, причаститися та помолитися про близьких. Напередодні люди прибирають у своїх оселях, роблять букети й вінки з польових квітів, які потім беруть на службу.

12 липня після обмежень Петрового посту можна зібратися родиною за святковим столом і розговітися. У давнину день Петра й Павла знаменував закінчення купальських гулянь, літніх весіль і підготовку до сінокосу.

Молоді хлопці та дівчата в ніч на свято співали пісні, водили хороводи та зустрічали світанок. З особливим шануванням до Дня Петра і Павла ставляться рибалки – святому Петру моляться про добрий улов.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини